Konec týdne v kraji Rieslingu

BL P1340797 UW 960

Ještě jedno ohlédnutí za krátkou cestou na Moselu. Na prvním obrázku ranní fotka Ürzigu od řeky. Na Mosele je sklizeno, místo loňských tří týdnů to vinaři stihli za dva týdny. Malá sklizeň, vysoká kvalita, říkají. V řeči čísel to znamená, že letošní sklizeň dá jen šedesát procent objemu loňské. Kdo si nakoupí zásoby, udělá dobře. Ceny určitě nepůjdou dolů. Tím se nenápadně dostávám k tomu, že jsem přivezl plné auto Rieslingů :-)  

BL P1340811 Krov

Dopolední slunce malovalo, domů se mi nechtělo. Na fotce vinice u málo známé obce Kröv. Kavárničky v Bernkastelu byly odpoledne plné. Na teploměru dvanáct, ale na sluníčku se dalo krásně sedět. Domluvil jsem další návštěvu Stefana Erbese v Praze na konci ledna. Přijede už popáté! Přesný termín ještě nemám, ale večeře s vinařem (a jeho víny) zase bude.

BL P1340828 Cestou domů

Vinice před Traben-Trarbachem. Udělal jsem dva objevy. První s vínem souvisí jen volně, objevil jsem v Ürzigu řeznictví, jde si dělají vlastní Salsicciu. Italské klobásky, které se výborně hodí s italským vínem a italskou kuchyní. V Čechách se dostanou jen málokde (a předražené). Vyzkoušeno doma hned po dojezdu, pochybnosti rozptýleny. Je to Salsiccia. Ürzig je malý, Stefan Erbes chodil s řezníkem do školy :-)

BL P1340846 2015 Sekt

Druhý objev je na obrázku, Sekt je poslední víno, které z ročníku 2015 přišlo do prodeje. 48 lahví jsem objednal naslepo, ještě předtím, než přišlo na trh. Měl jsem objednat víc :-) Mladé, silné, parádní. Ještě o něm napíšu.

BL Hilton 2_21

Vyhlásit nové Komunitní bedýnky a odjet pro víno je pro mě novinka, obvykle napjatě sleduju, kolik čtenářů se hlásí. Teď jsem nemohl a ušetřil si nervy. Přesto připomínám španělské vinařské družstvo Celler de Capcanes z Montsantu a jejich čtyři vína z odrůdy Garnacha. První je z vinice na písku, druhé z jílů, třetí z vápence a čtvrté z břidlice. Je pro víno důležitější odrůda nebo původ hroznů? Můžete si odpovědět sami, ale za pana Skleničku napovím, že čtyři vína jsou pokaždé zřetelně odlišná. Pozná to každý! Vinice byly vysazeny současně a všechna vína ve sklepě vyrobil stejný člověk stejným postupem jen proto, aby mohl demonstrovat rozdíl mezi různými terroir. Podrobnosti jsou tady, přihláška je tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *