Pár fotek z Toskánska V: Parco Fluviale, Colle di Val d’Elsa

V prvním díle toskánského fotoseriálu jsem odbyl Colle di Val d’Elsa čtyřmi fotkami a to byla škoda. Je to moje poutní místo, úvodní fotka pro mě symbolizuje letní Toskánsko. Tentokrát stejný pohled z půlky října. 

Colle Val d’Elsa má velké a malebné historické centrum, ale ani to mě nezlákalo k dalšímu dílu fotoseriálu. Na okraji města je malý říční park. Přístup je neoznačený až skrytý, ale mezi místními patrioty je park dobře známý.

Parco Fluviale, místní atrakce Cole di Val d’Elsa. Věděl jsem o ní delší dobu, ale nemohl jsem ji najít. Před týdnem jsem chodil kolem a nenašel. Až doma mi došlo, kde jsem udělal chybu a jednou jsem se tam stavil znova. Když na Facebooku vystavím fotky ze Saturnie nebo Pienzy, vždycky to někdo přezíravě komentuje „jojo, tam se to dětem líbilo,“ ale tohle místo nikdo neznal :-)

Parco Fluviale neboli říční park je malá chráněná přírodní oblast na řece Else. Leží hned na kraji Colle Val d’Elsa, téměř ve městě a zřizuje ji město. Volně přístupná a téměř neoznačená, jen dvě papírové cedule u vchodu ze silnice.

Je to k nalezení na Googlu. Musel jsem být napoprvé utahaný a blbý, že jsem netrefil. A taky mi otevřel oči další podobný park, horké prameny Bagni San Filippo, kde je volný vstup podobně (ne)organizovaný.

Připomínám novou Komunitní bedýnku: příští týden přivezu vína od Panizzi. Třikrát Vernaccia di San Gimignano (něco jako splněný sen, Panizzi patří k nejužší sangimignanské špičce), jednou Pinot Nero (první a jediný v San Gimignanu) a dvakrát včera popisované Chianti Colli Senesi. Podrobně je to tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *