Návrat domů a dva sekty ze supermarketu

Dnes místo vážně míněných rad, předsudků a návodů jen trocha nezávazného plácání. Mnozí si řeknou, že to není žádná změna, za sebe alespoň nebudu předstírat serióznost. V pondělí jsem italským přátelům vzkázal „Torno subito“ a po měsíci přijel i s nákladem toskánského Carmignana. Sedmnáct hodin řízení dá člověku zabrat. V úterý jsem byl unavený, jako kdybych vyložil vagon uhlí, a večer jsem završil vylitím sklenice Carmignana do notebooku. Středa padla na snahu zachránit notebook, což se nakonec zřejmě podařilo. Přesto jsem došel k myšlence, že člověk, který vylije víno do životně důležitého notebooku, by neměl radit těm, co si víno do notebooku nevylili.  

Dnes poznámky ke dvěma vínům, které byste na Skleničkově blogu nečekali. Mucha Sekt Brut, výrobce Soare Sekt sro jsou obyčejné bubliny za cenu, jakou byste si přáli u všech podobných bublin počínaje Prosecco (119 Kč v Bille). Světle žlutá barva, drobounké perlení, ovocná vůně. V chuti lehké, ovocné s pěknou kyselinou, hodně suché a čisté. 11% alkoholu. Jednoduché průmyslové bubliny, ale čistě udělané a s cenou do 120 Kč mě nenapadají žádné námitky.

Mucha Sekt Ice, Soare Sekt sro
S podezřením na to, že výrazná ambaláž bude na víně to nejlepší, ale jak za chvíli odhalím, měl jsem dobrý důvod ke koupi. Světlá citronově žlutá barva a drobné perlení. Na nose květinové, v chuti slaboučká kyselina a výraznější zbytkový cukr. 11% alkoholu, o chuti se dá říct asi jen tolik, že je to polosladké a bez kyseliny. Přesto mým záměrům posloužilo lépe než o třídu lepší Mucha Sekt Brut.

Aby změna podnebí nebyla tak krutá, koupil jsem si v úterý lahev Campari (v Bille je zase za mimosezónní cenu a je levnější než v Itálii) a začal si míchat Campari Spritz. V Itálii frčí hned dva recepty: v srpnu v Umbrii jsem dostával mix ledu, sodovky, Prosecca a Campari (s nezbytným plátkem pomeranče) za 4 EURO. Teď v Toskánsku to bylo vydatnější pití, tedy bez sodovky a za 5 EURO. V srpnových čtyřicítkách mi sodovka nevadila, ale v zásadě jsem pro toskánskou verzi.

První sklenice mi moc nechutnala. Použil jsem suchý sekt Brut s výraznou kyselinou a nebylo to ono. Tenké, kyselé, prázné a málo příjemné. Bohužel jsem v Itálii nekoukal na lahve Prosecco, ale na druhou sklenici jsem si už koupil polosladký Mucha Sekt Ice a je to mnohlem lepší. Ode dneška Campari Spritz vždy se sladkými bublinami! A úplně vážně, nezapomeňte na plátek pomeranče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *