Dvacetiletý mladík z Mosely

Před týdnem mi Stefan Erbes přivezl na dvě pražské degustace spoustu studijního materiálu. Některé přebytky ze dvou degustací, které jsme pro bedýnkáře vykonali, jsem už nabídl účastníkům a později i ostatním bedýnkářům, ale pár králíků mi ještě v klobouku zůstalo… třeba zrovna tohle staré Auslese. Dal mi ho jako dárek a smál se: je to překorkované, to ti vydrží dalších dvacet let!

 P1190507 1994 Auslese

1994 Ürziger Würzgarten Auslese*, Weingut Karl Erbes

Plná a nápadná zlatožlutá barva s čajovým odstínem. Na nose med, kandované ovoce a voskové tóny, druhý den na nose zralé hrušky. V chuti plné, s jemnou kyselinou a vysokým zbytkovým cukrem, kandovaný ananas a meruňky, pomerančová kůra a grapefruit, náznakově i hruška. Jemně tóny bylinek a minerální tón v závěru. Svěží a plné, ročník bych naslepo hádat nechtěl :o) 8% alkoholu. Podle toho, jak se víno druhý den otevřelo, platí to, co jsem doporučoval už před měsícem tady: určitě dekantovat!

3 thoughts on “Dvacetiletý mladík z Mosely

  1. Stále si držím a pevně doufám, že to jěště vydržím, zde již v jiných postech mnohokráte zmiňovanou 91ku :-)

  2. Kluci, já bych chtěl přežít pár lidí, které tady nebudu jmenovat, ale že vydržím déle než 91 Erdener Treppchen Spatlese, na to bych si nevsadil :o) tak každej rok jednu lahev vypiju, aby mě nepřežily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *