Degustace moselských ryzlinků Weingut Karl Erbes

P1130315 Stefan Pouring

Tentokrát to nebude report z degustace, ale pozvánka. Už jsem oznamoval, že na Galapřehlídku PWT mi přijede z moselského Ürzigu vinař Stefan Erbes. A protože hned ráno po Galapřehlídce odjíždí domů, jediná šance udělat s ním veřejnou degustaci bude v neděli večer. (Horní fotka je z loňské degustace v restaurantu Dole. Tentokrát budeme mít víc místa i jídla.)

Weingut Karl Erbes sídlí v Ürzigu a vlastní necelých 6 hektarů vinic v nejbližším okolí obce: nejvíc na vinici Ürziger Würzgarten, kousek i na Erdener Treppchen.  Nově si pronajali kousek Erdenského Preláta (když mi Stefan před rokem poslal jednu lahev s kultovní etiketou popíjejícího kněze jako vánoční dárek, hned jsem mu volal: vy jste koupili Preláta? Kdepak, odpověděl, pronajali. Taková věc se dneska nedá koupit!) Všechny vinice jsou z pravokořenných výsadeb, jejich web hlásá No American rootstock (žádné americké podnože) – stoprocentní tradiční ryzlink. Každý rok zavádějí další víno s delším ležením na kvasničních kalech nebo se spontánním kvašením. V ročence Gault & Millau dostávají 3 hrozny z pěti možných a řadí se tak mezi moselskou špičku. Necelých 50 000 lahví ročně, v roce 2013 se asi 5% roční produkce prodalo tady, na Skleničkově blogu.

Na neděli 25. ledna od 19 hodin jsem si vypůjčil salonek v dejvické restauraci Argument a zamluvil čtyřchodovou večeři. Dva předkrmy, jedno hlavní jídlo a dezert, střídmé degustační porce (menu zájemcům pošlu). K tomu dvě skleničky na víno a ke každému chodu dva ryzlinky podle výběru vinaře, od suchého Spätlese až po plnotučné sladké Auslese. Degustaci povedou společně Stefan Erbes (anglicky) a pan Sklenička (česky). Vstupné bude 950 Kč, rezervace je nutná a přihlásit se můžete tady.

Těším se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *