Burgundská degustace v červnu!

P1190299 Full View copy

Po dvou letech bez pravidelných degustací se mi naskytla možnost zase uspořádat Skleničkovskou bedýnkovou degustaci! Domluvili jsme se se smíchovskou Vinotékou u Lachtana a Petr Lácha si jako téma vybral Beaujolais a Burgundsko čili vína z prvních tří letošních bedýnek. (Na úvodní klamavé fotce je lednová degustace se Stefanem Erbesem v restaurantu Argument.)

Začneme asi bílými z burgundského Montagny
Aligoté Vieilles Vignes 2014, Berthenet
Montagny Premier Cru Mont Cuchot 2013, Berthenet
Montagny Premier Cru Vieilles Vignes 2013, Berthenet
Viré-Clessé 2005, Domaine du Mont

Potom projedeme Beaujolais
Les Vignes des Jumeaux 2013, Beaujolais Villages AOC, Paul Janin
Les Vignes du Tremblay 2013, Moulin à Vent AOC, Paul Janin
La Voûte Saint Vincent 2013, Morgon AOC, Louis-Claude Desvignes
Javernieres 2013, Morgon AOC, Louis-Claude Desvignes
Určitě při degustaci nezapomenu citovat Julese Dresnera, který o Morgonu napsal, že kdyby v Beaujolais měli podobnou klasifikaci vinic jako v Burgundsku, muselo by morgonské Cote-du-Py být Premier Cru a Javernieres Grand Cru.

P1200602 A a M Bouthenetové

A na závěr dáme burgundské Pinoty
Bourgogne Hautes Cotes de Beaune 2012, Marc Bouthenet
Maranges Premier Cru La Fussiere 2012, Marc Bouthenet
Santenay Premier Cru Clos Rousseau 2011, JF Bouthenet
… a další – vyberu několik vín z poslední pinotové bedýnky a možná přidám něco ze soukromých zásob. Od některých vín mám už poslední lahve, takže počet míst bude omezený.

Sejdeme se v úterý 9. června v 19 hodin ve smíchovské vinotéce U Lachtana, Zborovská 8. Protože už teď mám na seznamu pět burgundských Premier Cru, budeme vybírat vstupné 490 Kč. Těším se na setkání s bedýnkáři i nebedýnkujícími čtenáři. Svým zájmem budete moci ovlivnit i nabídku U Lachtana, protože Petr Lácha má předběžně zájem nabízet některá vína z Komunitních bedýnek ve vinotéce.  Rezervujte si místo tady!

5 thoughts on “Burgundská degustace v červnu!

  1. Do kolika se Vám takové akce protáhnou? My přespolní musíme stihnout případně poslední vlak na Plzeň v cca 23.50

  2. Výborná otázka :-))) Začínáme v 7 večer, program bych měl stihnout do devíti, potom dopíjení zbylých lahví a případně volná zábava. Předpokládám, že Petr Lácha nebude proti tomu, abysme tam chvíli zůstali, zejména když si koupíme něco z jeho nabídky, ale pokud jde o mě, tak „oficiální“ část určitě skončí do půl desáté. Potom už je to nepovinné :o)

  3. To je prilis pozdni zacatek ;-), vypijete vsechna Les Platieres 2012, ci jeste neco zbude ?

  4. To je hned několik otázek v jednom! 1) zrovna Vy asi můžete v Praze přespat? 2) Platieres mám poslední načatou krabici, ale už jsem uvažoval o tom, že je moc Berthenetů. Možná Platieres nedám a nahradím je Viré-Clessé 2005, aby bylo víc vín které nebyly v bedýnkách, a taky abych měl nějakou raritu a návštěvníci měli na co vzpomínat :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *