Víkend v Ürzigu

P1260645 Urzig

V pátek jsem jel do moselského Ürzigu, na obrázku pohled na městečko ze silnice od zahrady koření, která dala jméno místní vinici.   

P1260653 Dámská skupinka

Hned večer jsme s převážně dámskou skupinou udělali prohlídku sklepa. V uvolněné atmosféře došlo na to, co je na Moravě běžné, ale v Německu, Francii nebo Itálii spíš vyjímečné – ochutnávaly se mošty a nehotová vína ze sudů a tanků.

P1260654 se Stefanem

Bublající Spätlese s dvěma procenty alkoholu, mošt na Auslese, už prokvašené kalné a husté Spätlese z Kranklaye. Stefan Erbes si ze mě dělal legraci, že z Prahy dojíždím, na otočku jsem tam byl podruhé za dva týdny.

P1260648 Hrozny na kabinet

Hrozny na kabinet, zelené a jen sem tam botrytické, právě sklizené. Ochutnávali jsme je taky.

P1260665 Erbes venku

Venku jsme to všechno probrali :) Letošní sklizeň skončí už tento týden a bude velká, objemem i kvalitou. Preláta i Auslese jsou plné tanky, podařily se i kabinety. Několik vín, která se loni vůbec nepovedlo udělat, letos zase bude. Využil jsem příležitosti a přivezl Auslese z Ürziger Würzgarten 2002 i 2003, aby čekání na ročník 2015 líp utíkalo…

Čekání na Vánoce si nejlíp zkrátíte s alsaským výběrem vín z biodynamického vinařství Kuentz-Bas z nejnovější Komunitní bedýnky. Podrobnosti jsou tady, přihláška tady!

One thought on “Víkend v Ürzigu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *