Čtvrteční odpoledne v Hiltonu

P1260548 Julia Kalinicheva

IWSP neboli International Wine Show Prague probíhá už tradičně dvakrát ročně v Hiltonu jako přehlídka (převážně zahraničních) vinařství hledajících partnery (dovozce) v Čechách. Ve čtvrtek 22. října to bylo skoro osmdesát vystavovatelů a velká návštěva domácích profesionálů. Už několikrát jsem o něm referoval odlehčeně, i letos jsem to bral hlavně jako společenskou záležitost. Potěšila mě účast francouzských vinařství. Sice byly jen dvě, ale od obou už jsem sám vína dovezl. Na úvodní fotce Julia Kalinicheva z alsaského družstva Cave de Hunawihr (Bedýnky na jaře 2012).   

P1260546 Laurent Schei

A hned vedle Laurent Scheidecker z nedalekého Mittelwihru (loňské Alsaské bedýnky, pamatujete?) Letos v létě jsme se sice nedomluvili (a přednost dostali Kuentz-Bas), ale vína měl dobrá a do budoucna byl vstřícný.

P1260556 Standa Soukup

Zase byla silná účast slovinských vinařství. Movii zastupoval stánek restaurace Nenasyta, Burju a Primože Lavrenčiče Standa Soukup. Na jaře jsem přemýšlel, že Burju přivezu sám, ale nakonec se dřív rozhodl Veltlín a vypadá to, že se dohodli. Hned vedle byla Kristačičova Movia a vůbec účast slovinských vinařství byla velká.

P1260608 Christy C MW

Velkým lákadlem pro mě byla Degustace slovinských oranžových vín s americkou Master of Wine Christy Canterbury, ale nakonec to bylo zklamání. Vína výborná (od Lavrenčičovy Burji Bele 2013 až po Kristančičův kalný Lunar 2007), ale způsob prezentace mi vůbec nesedl.

P1260615 Marsala Martinez

Tak jsem šel zase mezi vinaře a vyzkoušel krásný Cabernet Franc 2013 z maďarského Villány (Bock) a zajímavou sicilskou Marsalu (Martinez, dala by se párovat s čokoládou, na fotce Agnese Aureli). Ověřil jsem si, že výrobců Marsaly je do dvaceti, takže s červnovou degustací na Sicilii jsem přechutnal už 10% producentů :o)

Čekání na Vánoce si nejlíp zkrátíte s alsaským výběrem vín z biodynamického vinařství Kuentz-Bas z nejnovější Komunitní bedýnky. Podrobnosti jsou tady, přihláška tady!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *