Ryzlink z Braunebergu

Juffer Sonnenuhr

Nejméně známá větev zásadní moselské rodiny, Marcus Haag má asi 6 hektarů vinic na devonské břidlici v okolí Braunebergu. Pěstuje samozřejmě jen Riesling, nic jiného. Nutnou podmínkou mistrovství je specializace. O oblibě slunečních hodin na moselských vinicích jsem už tady psal, ryzlinky ze Sonenuhr-vinic patří k těm nejlepším.  

BLOG P1290780 Brauneberger Juffer S 2015 Willy Haag

2015 Brauneberger Juffer-Sonnenuhr Riesling Spatlese, Willi Haag
Už první ochutnání napovídá, že letos budou devadásátibodová hodnocení jen pršet! Čirá světle žlutá citronová barva, na nose jemný mix zralého ovoce a květin. V chuti exceluje, zralými citrusy až do grepů, silnou, ale ne přehnanou kyselinou, ovocným projevem opět doplněným bylinnými tóny. Ještě zrnité, mladé, s kyselinou nespojenou s cukrem, ale s krásnou svěžestí. Varování milovníkům suchých vín: 8% alkoholu a odhadem 80 gramů zbytkového cukru, takže podle kategorie sladké. Celkovým dojmem harmonické, svěží, opojné, s vynikající jemností. Za mě už teď 91 bodů/100, ale může se ještě zlepšovat. Letos budou devadesátky padat ve velkém!

Pro opozdilce připomínám včerejší uzávěrku přihlášek bedýnek z Orvieta. Podrobnější informace jsou tady a přihláška tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *