Fotky z Mosely

BLOG P1290700 Anča na ET

Jen pár fotek z krátké cesty na Moselu. Po dvou červnových degustacích mi rázem zmizely ryzlinky 2015, tak jsem musel doplnit zásoby. Jen tak mezi řečí jsem se zmínil dceři, a ta chtěla jet taky. Vzal jsem ji s sebou a udělali jsme si pár procházek.  

BLOG P1290575 Traben-T

Anička není žádnej nováček. Na Mosele byla poprvé před dvěma roky (v Toskánsku byla poprvé už jako šestiměsíční a v Alsasku jako dvouletá). Pohled na fotce není žádná víno-turistická hitparáda, ale oba nás dostává. Nábřeží v Traben-Trarbachu je prakticky první místo, kde na Mosele můžeme zastavit, zaparkovat a rozhlédnout se. Těšit se!

BLOG P1290587 Anča se zmrzlinou

Jsou prázdniny a touhle fotkou jsem chtěl původně začít. V Bernkastelu jsou dvě nové zmrzlinárny jednoho provozovatele. Venezia nebo tak nějak, na obou koncích mostu. Nejlepší zmrzlina na Mittelmosel. Pan Karl Erbes je tam štamgast, propagoval je i při večerní grilovačce na terase u Erbesů.

BLOG P1290630 snídaně

Brzy po jedenácté jsme dali lehkou snídani v malé sámošce na Wurzgartenstrasse a vyrazili do hory.

BLOG P1290659 Nad Erdenem

Vypadá to směšně, ale byla to moje první vycházka po půl roce. Po zlomené ruce, vykloubeném rameni, vyhřezlé plotýnce a potrhaných šlachách na noze jsem tři z posledních pěti měsíců nechodil. Až do cedule Urziger Wurzgarten bych hned nasedl do doprovodného vozidla, ale žádné nejelo. Potom jsem to rozchodil. Na fotce už za cedulí, v pozadí Erden.

BLOG P1290691 nad Erdenem sešup

Na obrázku (odhadem) padesátistupňový sešup na vinici Erdener Treppchen. Dcera to chtěla zkusit dolů pěšky, já jsem odmítl. Jen s asistencí Horské služby.

BLOG P1290674 Karl Erbes cedule

Když byla na téhle procházce poprvé v květnu 2014, jedli jsme na Erdener Treppchen lesní jahody. Včera jsme zobali zralé ostružiny. Ráno pršelo a na vyjížďku parníkem to nevypadalo, ale po poledni se krásně vyčasilo. Procházky po vinicích doporučuju!

Nové zásoby ryzlinků 2015 už jsou doma. Čtyři suché Spatlese a tři kabinety. Kdo chcete vyzkoušet, napište mi. V pondělí budu taky uzavírat přihlášky na bedýnku sopečných vín z Orvieta. K Orvietu jen tolik, že dva z prvních bedýnkářů si už objednali druhou bedýnku :-) Podrobnější informace jsou tady a přihláška tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *