Moselský kabinet doktora Hermanna

BLOG P1290686 Cedule Dr Hermann

Ryzlinky Dr. Hermanna mě kdysi k Mosele přitáhly a probudily první silný zájem. Miluju jejich etikety s fotkou Ürzigu a vinice Ürziger Würzgarten, stylizovanou do podoby staré rytiny. Mimochodem vinařství používá etiketu i k označování svých řádků na vinicích, hlavně svahy Ürziger Würzgarten si bez tyčí s jmenovkami vinařů nejde představit.  

 BLOG P1290643 Anča na UW copy

(Fotek z vinic není nikdy dost, nahoře moje dcera na Ürziger Würzgarten :-) Vinařství bylo založené v roce 1967. Sídlí v Erdenu a má přes osm hektarů vinic na Ürziger Würzgarten, Erdener Treppchen a Prälat, Kinheimer Rosenberg a Losnicher Forstelay. Vedou ho otec Rudi a syn Christian Hermannové. Pokud jde o vína Dr. Hermanna, obdivuju jejich lehkost, ovocný projev a mineralitu. Každoročně zkouším jeho kabinety, v průběhu let mezi nimi byly mistrovské kousky.

P1290791 2015 UW KAB Dr Hermann

2015 Ürziger Würzgarten Riesling kabinett, Dr. Hermann
Vyšší citronová barva, ve vůni lehké, jemně ovocné do limetky. V chuti citrusové s pěknou kyselinou, podle nízkého alkoholu (7,5%) hádám na vyšší zbytkový cukr, ale je perfektně maskovaný či vyvážený vyšší kyselinou. Vlastně je to víno projevem docela strohé, s citrusovým tělem a jemným minerálním závěrem. Nejspíš kvašené selektovanými kvasinkami a proto s jednodušším projevem, byť dokonale vyváženým. Asi bych si toho nevšiml, kdybych neznal Erbesovy kabinety, které už několik let kvasí spontánně, bez přidání kvasinek, a dosahují tak širší palety chutí. Za mě 88 bodů/100, za svěžest, harmonii, radost a pitelnost.

P.S. Když už jsem zmínil Erbesovy ryzlinky, tak všechny tři kabinety z ročníku 2015 jsou zase ke koupi ve Skleničkově sklepě.

One thought on “Moselský kabinet doktora Hermanna

  1. Jen malý dotaz – nešlo by taky někdy dovézt vína od Willi Haaga nebo Dr Hermanna? Hlavně po těch z Braunebergu bych sáhl hned :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *