Rafinované sienské Chianti

Další náhodný nákup v Global Wines. Guicciardini je v Toskánsku hodně rozšířené jméno a já se nechal zlákat. Pokud jde o vinařství, Guicciardini Strozzi jsou asi nejznámější (ze všech Guicciardini) a sídlí poblíž San Gimignana. Irina Guicciardini Strozzi je dokonce současnou prezidentkou Consorzio del Vino Vernaccia di San Gimignano a úspěšně táhne celé konsorzium k vyšším cenám :-) Jen naplňuje tradici, Girolamo Strozzi v sedmdesátých letech konsorzium zakládal.  

Titolato Strozzi Chianti Colli Senesi 2019, Guicciardini Strozzi
Víno je Sangiovese s malým přídavkem dalších odrůd, kvasí celé hrozny v betonových tancích. Ve skleničce je typická rubínově rudá barva, trochu světlejší. Na nose krásná a hluboká vůně, mix ovoce a květin, v závěru i les s pryskyřicí. Intenzivní, harmonické a v tom nejlepším smyslu přitažlivé. V chuti hodně plné se slabší kyselinou, ovocné s jemným ušlechtilým kořením, pocitově vyšším alkoholem (chyba, podle etikety je to jen 13,5%, takže za ten dojem může spíš teplé středomořské koření) se spoustou příjemných až sametových tříslovin. Ve vůni i v chuti je wov-efekt, vůně je intenzivní a harmonická a perfektně se opakuje v chuti. Soukromě mi chybí víc kyselin, ale kdybych to měl naslepo bodovat na bílém stole, tak bych přesto 90 bodů / 100 dal.

Není to úplně typické a očekávané Chi Colli Senesi. Očekával jsem jednodušší, selské, tvrdší víno s vyšší kyselinou, ale s nákupní cenou 279 Kč (Global Wines) je to výborný nákup.

Připomínám aktuální ryzlinkovou bedýnku vinařství Karl Erbes s šesti ryzlinky ročníku 2021. Podrobnosti jsou tady, přhlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *