Pozdní sběr bizarní

Celý život píšu to slovo jako bizardní, ale teď jsem pro jistotu podíval do slovníku. Tam stojí: vždy pouze bizarní! Dnes rezignuju na vážný obsah a dám jen pár zpráv(iček) pro zábavu. A hned ta první nebude moc zábavná: před necelým rokem jsme četli zprávy o povodních v německém vinařském regionu Ahr a o sbírkách na obnovu některých zničených vinařství.

Tahle fotka Thorstena Recha je už z tohoto týdne, lokální záplava na severu regionu. Koronavirus a povodně už budou s lidstvem pořád. Druhá zpráva má alespoň dobrý konec. Před několika lety jsem tady měl video, jak se v červenci dělá postřik na moselské vinici Erdener Treppchen. Vinice je v některých částech tak strmá, že se postřikuje z vrtulníku.

V pondělí z nedaleké vinice Ürziger Würzgarten vyprošťovali traktor. Hasičská jednotka na 45 minut zastavila provoz na silnici nad vinicí, rozbitý traktor po částech vynesl na silnici vrtulník. Tolik pro ilustraci strmosti moselských vinic :-)

Krátký film ze života statečných moselských traktoristů natočila moje dcera před osmi lety, celý příspěvek byl tady.

Zpráva týdne přišla ve středu z Velké Británie: svět zvítězil nad koronavirem a Britové ruší všechna kovidová omezení. Vědci si konečně uvolní ruce a mohou vyřešit opravdové problémy, které lidstvo sužují. Například kocovina je s námi déle než koronavirus a žádný lék ani očkování není na dohled. Vsadím se, že kdyby teď Big Pharma nabídla očkování proti kocovině, Daniel Landa by ani nepípnul. Už staří Římané říkali: Jak dlouho ještě budeš zneužívat naší trpělivosti, kocovino? Wine Spectatoru to vydalo na celý článek tady.

Dobrá zpráva nakonec: suchý únor se odkládá na duben! Lednové prodeje mi téměř vyluxovaly zásoby červených vín. Ale ve středu by mi měly přijet beaujolaiské bedýnky z Chateau de Durette a únor bude zase veselý .-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *