Hádanka se supertraktorem

Čtyři dny volna jsem strávil bez internetu a bez kablíku k foťáku, takže bez možnosti přidat něco na blog. Díky tomu jsem se nestačil pochlubit, kam jsme s dcerou jeli a teď na tom můžu postavit první příspěvek – hádanku. Video „Vzestup Supertraktoru“ natočila desetiletá režisérka a kameramanka Anička Skleničková a ukazuje vzrušující záběry ze života viničního traktoristy. Top Gun hadr!

Upozorňuju na to, že obsluha obou traktorů je jednomužná – traktorista-stachanovec popojíždí kratší úseky pomocí dálkového ovládání velkého traktoru. O charakteru vinice nejlíp vypovídá pohled na střechy aut jezdících po silnici pod vinicí. Možná právě tahle zkušenost přispěla ke změně preferencí – po návratu z výletu už moje dcera nechce být učitelkou ani zpěvačkou, ale vinařkou. Otázka je jednoduchá: kde se to odehrává?

P1140629 zadek traktoru

Pro názornost přidám fotku uchycení traktoru k plošině – žádné filmařské triky jsme nepoužili!

P1140594 kapsle

Aby to nebylo tak jednoduché, přidám ještě jednu hádanku z téže vinice. Co je to?

Cena pro výherce je (zase) skleničkovské tričko s motivy vína.  Těším se na vaše tipy!

6 thoughts on “Hádanka se supertraktorem

  1. Ahoj, tipuji Mosela, Erbes a vinice U.W. Na spodním obrázku tipuji, že je to něco proti škůdcům, ale jde o výstřel do tmy. Fakt nemám tušení :-( Přivezl jsi, co jsi chtěl a koho jsi ještě navštívil? P.S. Traktůrek – pořádnej hard work. Kamera za 1 :-)

  2. Evropa, buď Rakousko (Wachau) nebo Německo (Mosela), ale zkusím to Wachau, protože tam jsem viděl i ty feromonové odparníky pro matení samců obalečů.

  3. Jasně, Erdener Treppchen, ta budova dole jsou zastřešené vykopávky vinného sklepa z doby římské. A tu feromonovou kapsli taky pozná každý :-) .

  4. No jasně, že to je jen sranda-kvíz, ale na tu feromonovou kapsli z Badenských anilinových a sodných závodů (BASF) jsem se Stefana Erbese radši zeptal :o) A je to Mosela a Erdener Treppchen, přesně jak napsal Michal Š., UW a Prelát jsou kousek vpravo.
    S vyhlašováním vítězů to bude těžký: Sajmik má k dobru zastřešené vykopávky, Richard T. to dal první (i když volil Moselu až jako druhou možnost). Rozhodne tričko a výběr velikosti, protože některé velikosti už nemám (pro R.T. určitě tričko budu mít, jestli správně odhaduju velikost :o). Děkuju všem účastníkům a opět jásám, že někteří komentátoři jsou do zasvěceni hlouběji než autor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *