Další video z Mosely

BL P1330363 Erdener Treppchen

Začalo léto, všechno se daří! Ve volné návaznosti na poslední videopříspěvek z degustace v moselském vinařství Karl Erbes pár fotek a ještě jedno video. 

BL P1330474 Helikoptéra

Napřed jedna fotka ve větším rozlišení pro ty, kdo se učí určovat vrtulníky cizích armád :-) Nevím, jestli jsem někdy na blogu zmiňoval, jak se na moselských vinicích používá mechanizace? Jedno video na toto téma jsem už měl tady, práce traktorem, co jezdí na navijáku. To ale lze jen na vinicích s menším sklonem, do vyšších pater některých vinic se traktorem nedostanete. To je práce pro horolezce nebo pro vrtulník. Název vinice Erdener Treppchen (Erdenské schůdky) odkazuje k zakladatelům vinice, kteří už ve starověku nechali do břidlice vysekat malé prahy, schody, aby se po vinici dalo chodit. V nejvyšším patře prahy nejsou, dnes tam jsou železné žebříky. Tam už se traktor nedostane…

O moselském postřiku vrtulníkem jsem slyšel vyprávět barvité historky. Před několika lety mi Stefan Erbes říkal, že si jednou s postřiky vyletěl jako spolujezdec i místní vinař. Bylo tehdy větrno a poryv větru shodil helikoptéru na skálu – prý se tehdy nikomu nic nestalo. Až v úterý jsem si přivstal, abych to viděl na vlastní oči. Od šesti ráno do devíti postříkali Erdener Treppchen. Pro jistotu dodávám, že vinice je rozdrobená mezi desítky majitelů, takže v dobré víře očekávám, že nestříkali žádné chemické svinstvo.

Hlavní zpráva ale je, že jsem přivezl zásilku moselských ryzlinků a všichni, kdo si je objednali jako bedýnku tady nebo vlastní sestavu u mě, je příští týden dostanou. Ročník 2016 už je prudce pitelný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *