Je suis Beaujolais!

P1190864 Octavia u Lancié

Včera jsem měl Morgon 2014 od Desvignes. Dnes ráno v nemocnici na poúrazové rehabilitaci jsem si vlezl do igelitovýho pytle, sestra ho zavázala šňůrkou a hadičkou z bomby mi dovnitř pustila kysličník uhličitý… byla to půlhodinová karbonická macerace jako vyšitá :-) Je suis Beaujolais!   

BLOG P1270450 Eric Janin

Po téměř mystickém zážitku kvašení vlastních buněk karbonickou macerací bylo jasné, že večer otevřu zase Beaujolais. Po La Voute 2014 od Desvignes padla volba na Janina. Zkouším, jestli jsou už zralé.

BLOG P1270465 Janin Vignes des Jumeaux 2014

Les Vignes des Jumeaux, Beaujolais Villages 2014, Paul Janin
Typická temně fialová barva, jemná vůně ovoce a koření, po rozdýchání i květiny (fialky?). V chuti lehké, s pěknou, ale klidnou kyselinou, v těle nezralé ovoce (třešně), typický studený projev Beaujolais, a závěrečný, velmi lehký pepřový štych. 12,5% alkoholu, koncentrované, návrat ke starým a klasickým vínům Francie. Víno je ještě trochu mladé a neohlazené, ale už pitelné. Jistá zrnitost a živelná neuhlazenost k základnímu Beaujolais patří a kromě zvědavosti není důvod čekat dál. Pro další archivaci mluví jen extrémně nízké výnosy sklizní, které Erik a Paul Janinové praktikují, ale jako ukázka mladého Beaujolais ze špičkového vinařství může sloužit už teď. Přiznám se, že se mi po božolé stýská :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *