Galadegustace soutěže Prague Wine Trophy

 P1130146 Foto s Erbesy copy

Byl jsem u všech ročníků (možno dohledat na starém blogu), ale sedmý report z výroční Galadegustace PWT v dejvickém hotelu Crowne Plaza bude úplně jiný. Poprvé z opačné strany pultu. Tentokrát jsem se soutěže účastnil s deseti víny. Devět z nich bylo z loňských a předloňských Komunitních bedýnek a všech devět pobralo medaile. Na úvod vítězné foto se Stefanem Erbesem hodinu po oficiální zavíračce :o) 

P1130154 Šárka a Erbes

Díky tomu úspěchu mám pocit, jako bych prošel hrdlem lahve. Ne v tom primárně alkoholovém žargonu, ale ve smyslu, v jakém to používají evoluční biologové. Na fotce dva lidé, kteří mi v evoluci pomohli nejvíc. Vlevo Šárka Dušková, šéfredaktorka Víno Revue, vpravo Stefan Erbes, vinař z moselského Urzigu. Namísto dalších hlubokomyslností jen pár fotek, ostatně jsem byl na place devět hodin a na sedmém ročníku Galapřehlídky jsem poprvé neochunal žádné víno, které bych sám nepřinesl. Takže padám do postele a o půlnoci po návratu z Prahy jen pár fotek a komentářů.

P1130129 Boeri a Šamla

Vlastně jsem kecal, že jsem neochutnal nic od konkurence. František Šamla přinesl od vedlejšího stolku Ribotu 2013 Moscato d’Asti, a nerad to říkám :o) má ho moc dobré. Na fotce Alfonso Boeri (Piemonte) vlevo, František vpravo. Boeriho Barbera Martinette 2008 je v aktuálních Bedýnkách šampiónů :o)

P1130133 Rokytovi

Občas ješitně vykládám, jak jsem se k vínu dostal přes mladistvé (a dodnes trvající) okouzlení moravskýma cimbálovkama. Asi bych s tím měl přestat, napadlo mě, když v noci koukám na tuhle fotku. Zastavili se u nás manželé Rokytovi. S Liselotte jsem už hodnotil šardonky a šumivky v porotě PWT, a Jan Rokyta by asi o cimbálu a víně povídal líp. Spoustu dalších návštěvníků jsem nestihl nebo jsem se zdráhal vyfotit.

P1130134 jbes ovíně

Naproti měl stolek Hort, slečna jak z bondovky (škoda malého rozlišení!) má za sebou reklamu vinařství Zonin, jednoho z prvních, se kterým jsem se setkal v Itálii (nejde se nesetkat, teď už i v Čechách). Před pultem pardubický kolega jbes z ovíně.cz. Svět je malej a potkáme se na Galadegustaci… :o) Jeho report tady ukazuje stejnou událost jiným úhlem pohledu.

P1130142 Michal Šimon Třinec

Jak už jsem psal, poprvé jsem nebyl u jiného stánku, ale měli jsme nabito a nezastavil jsem se. Sláva! Čtenář MŠ reagoval na moji poznámku na blogu, kde jsem nabízel společné foto se Stefanem Erbesem a přihlásil se o vstupenky s tím, že tomu se nedá odolat. Přijel i s manželkou až z Třince a nakonec došlo i na fotku, tak doufám, že to stálo za to :o) Velkou fotku pošlu, až se zrestartuju.

P1130156 Pomocníci

Poslední fotka jako poděkování mým pomocníkům. V pět večer jsem chtěl poslat pro pizzu do Grosetta, ale pak přišla další skupinka a když jsem se podíval na hodinky podruhé, bylo osm a řekl jsem: balíme! Nanosili jsme zbylé lahve do auta a protože jsem nepolkl ani kapku, odřídil jsem auto domů. Nejvíc se vypilo (rovným dílem) Pouilly-Fumé od Treuilleta, toskánské Pergolaii a Erbesových ryzlinků 2010 Ürziger Würzgarten Spätlese feinherb a 2004 Ürziger Würzgarten Spätlese (ale Erbesovy ryzlinky 2010 jsou teď fakt senzační!). Upřímně děkuju všem pocestným, kteří se zastavili, popili a poklábosili o víně. Byl to fofr, ale jsem za to rád.

Jestli budu mít letos takovou kliku na medaile, jako loni, půjdu zase vystavovat!

4 thoughts on “Galadegustace soutěže Prague Wine Trophy

  1. Vláďo, obdivuju, že jsi to po cestě domů stačil ještě sepsat a s fotkama dát na web.
    Jinak povídání s Erbesem o Mosele, jeho vinicích a vínu byl velký zážitek.

    1. :o) možná jsem měl místo psaní jít spát – spánkový deficit po čtyřech dnech s moselskou návštěvou je velký! Děkuju za pomoc na place i za návštěvu na středeční degu!

  2. Podle tvé spokojenosti, galadegustace vyšla na 100 procent. Blahopřeji. Za tvou osvětu a propagaci vína, přijdou další ocenění. A to ti přeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *