Fotoblog z únorového Burgundska

blog P1280059 vinice s kontralichtem

Čtvrteční cesta z Beaune do Maranges, ranní slunce mě každou chvíli nutilo zastavovat a fotit.  

blog P1280038.jinovatka

Se sluncem v zádech zase vynikne ranní jinovatka na keřích.

blog P1280045 vinice ráno

Stejné místo s výhledem na kopce za Beaune.

blog P1280079 ch pommard

O pár kilometrů dál u Pommardu. Hned za zídkou už byla vidět známá budova Chateau de Pommard, ale mně se víc líbil tenhle pohled.

blog P1280084 patník

Burgundská klasika, patník na RN74, tentokrát v bledém ranním slunci.

blog P1280100 piece seguin

Ale abych nezdržoval. Cíl cesty, vinařství Marc Bouthenet a vína do Komunitních bedýnek. Tentokrát samé burgundské Pinoty. Naložili jsme víno a s Antoinem Bouthenetem jsme přechutnali všechna vína ročníku 2015 ze sudů a z tanků.

blog P1280102 antoine s pipetou copy

Pokud jde o Chardonnay, Bouthenetovi mají většinou mladé vinice, vína jsou už čistá a svěží, ale lehká a nepříliš tělnatá. Červené Hautes-Cotes de Beaune ze sudu bylo už hotové, připravené k pití, paráda. Maranges bude ovocné s velkým charakterem, v Santenay Village zrovna dobíhalo jablečno-mléčné kvašení, takže se nedalo moc soudit. Premier Cru z Maranges i Santenay ještě zdaleka hotové nejsou, spíš dávají tušit velkou bohatost a strukturu, ale budou potřebovat ještě delší čas v sudu i v lahvi. Ale patnáctky vypadají krásně, máme se na co těšit!

blog P1280140 sádra

Vína jsem ve čtvrtek přivezl, ale v sobotu jsem si pořídil gips na ruku. První dojmy jsou negativní, na chuť to sice nemá vliv, ale vytáhnout korek nebo psát bez chyb je nečekaný problém. Balení a rozvoz bedýnek může mít zpoždění, ale barikované Pinoty ročníku 2014 lahvované na konci roku 2015 stejně budete chtít odložit na prosinec :-) Rozvezu to co nejdříve!

One thought on “Fotoblog z únorového Burgundska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *