Dvanáct fotek z Monticchiella

Monticchiello je městečko v toskánské provincii Siena, v okrese (comune) Pienza. Žije tam asi 200 lidí, ale když jsem tam v pátek byl, zdálo se téměř opuštěné.  

Výlet byl jen vedlejším účinkem pracovní degustace v Graccianu. Chtěl jsem zajet do Val d’Orcia zkontrolovat, jak rostou cypřiše, ale bylo ohavné počasí.

Je to vidět i na fotkách, bylo zamračeno a s difuzním světlem nemůžete fotit cypřiše. San Quirico jsem vzdal, ale měl jsem tip na Monticchiello.

Je to hodně stranou, osm kilometrů od známé Pienzy, mimo pozornost turistů. Vlastně je to pořád Val d’Orcia čili země Brunella, ale vinařství jsem míjel jen málo.

Celkový dojem prozradím rovnou: je to nesmírně půvabné místo beze stopy okázalosti. Krásný dům na fotce si někdo vestavěl do pevnostní věže, zdi nalevo i napravo jsou jen opevňovací zdi a nejsou v nich místnosti.

A to nemám žádnou fotku známé klikaté příjezdové silnice lemované cypřiši, pod zamračenou oblohou to nemělo cenu fotit.

Podezřívám domorodce, že ta silnice je hlavním zdrojem jejich obživy. Na protější straně údolí vede silnice, ze které je krásný výhled na cypřiši lemovanou cestu. Stačí se chvíli kochat a jste v příkopě. Byl jsem tam, viděl jsem to. Sám jsem nespadl, ale hned na začátku jsem míjel odtahovku, která vyprošťovala z příkopu Passat s německou značkou.

Chci se tam vrátit, až bude jasno a slunečno. Pokud jde o obchody, je to bída, restaurace drahé, ale jako místo k životu (pokud nepotřebujete zásobování ani poštu) nádherné.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *