Dvakrát z burgudské dovolené

BLOG P1230292 Bazén TUE

Ve vzpomínkách na burgundskou dovolenou se míchá radost se zklamáním: radost z osvědčených návštěv a nákupů a (s pár vyjímkami) zklamání z nových objevů. Nový objev je jen jeden a starý páky vedou. O Bouthenetovu Hautes Cotes de Beaune 2012 ani o parádním Bourgogne Blanc od de Sousy jsem si poznámky nepsal, tak alespoň Berthenet z Montagny.  

BLOG P1230195 s paní Berthenetovou
Teď v červenci jsem u něj byl už počtvrté a tentokrát jsme jednali a degustovali s paní Berthenetovou. Vykoupil jsem zbytek ročníkového Crémantu Harmonie 2010 a navíc jsem si odvezl krabici Montagny Premier Cru Les Saint Morrilles 2013, které už zmizelo z ceníku, a mohl jsem se přesvědčit, proč se ze současného ročníku vyprodalo jako první.

Montagny Premier Cru Les Saint Morrilles 2013, Berthenet et Fils

 BLOG P1230981 Saint Morilles 2013

Klasická burgundská lahev, plastový korek. Světlá citronově žlutá barva se zlatavým odstínem. Ve vůni klasická nerezová šardonka, už trochu nazrálá, s pěknou citrusovou kyselinou a minerálním tónem. V chuti kulaté, hladké, s jemnou kyselinou a citrusovými tóny, hodně jemným kořením. Hodně výrazné, expresivní Chardonnay, máslové, zpracované čistě v nerezu, s delším ležením na kvasničních kalech, stylově prakticky dokonalé.

Macon La Roche Vineuse 2012, Domaine Chêne

BLOG P1230708 La Roche Vin 2012

Typická barikovaná šardonka z dobrého ročníku. Naivistická tradiční etiketa, lehce nazrálá plná žlutá barva, na nose citrusy a jablka, náznak lehké sudové oxidace. V chuti pěkná kyselina a příjemně ovocný projev žlutého ovoce, šťavnatost, máslovitost, barikový sud už ustupuje. Slušná koncentrace, perfektní vyváženost všech složek a dobře zakomponovaný sud. Paráda, burgundská šardonka v nejlepší formě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *