Dr. Loosen a dobrá reklama na webu

Náhodou jsem na webu narazil na sérii promo videí moselského vinaře Ernsta Loosena a zveřejňuju je jako ukázku dobrého marketingu. První je takový poučný teasing, Jak číst etikety německých vín. Chytne vás to drápkem a nepustí. Mimochodem, když se nad tím zamyslíte, je v tom jako v Popelčině oříšku schované i to, že německý přívlastkový systém je vlastně uvnitř terroirový :o)   

Druhé video už je jasnější reklama. Dávám ho sem i proto, že 1) těch pár hektarů vinice Erdener Prelät je rozdělené jen asi mezi osm vinařů a 2) jsem se konečně letos přivezl Preláta od jednoho z nich, Stefana Erbese.  Už je to měsíc, ale ještě jsem nesebral odvahu něco otevřít… ale Loosenovo vysvětlení názvu vinice stojí za shlédnutí.

Někomu, kdo si udělal procházku z Ürzigu nahoru a dolů přes Erdener Treppchen, se tyhle záběry vinic nikdy neomrzí, některé jsem měl jako fotky tady na blogu.

4 thoughts on “Dr. Loosen a dobrá reklama na webu

  1. Opravdu úžasná videa,mnozí producenti na Moravě by měli shlédnout a poslechnout si komentář Dr.Loosena aby alespoň tušili co je to terroir v klasifikačním systému.Potom by se těžko propůjčovali k podřadným tvrzením, že jejich víno je nejlepší atd…o terroiru nemají ani potuchy,papír prostě snese všechno.

    1. MT: já se s ním nesešel, ale fotka co má v ročence G+M je strašná :-)
      Jan Flajšinger: ty vinice nad Prelátem, Wurzgarten i Treppchen jsem si prošel asi třikrát a doporučuju to každému. Běhal jsem i po Montrachetu, chodil po Rosackeru s místním vinařem a viděl i pár dalších vinic, ale údolí Mosely je něco extra :-) Stefan Erbes z Urzigu, jehož vína dovážím, mi vyprávěl, jak u něj byla na degustaci společnost moravských vinařů a na závěr degustace zazpíval mužácký sbor – byl taky unešenej. Prostě to v Německu a Francii zprivatizovali už před 200+ lety, tady to taky bude ještě dlouho trvat.

      1. tak hádám, že neexistuje u něj asi fotka, která by zaváněla estetičnem .) ale jinak je to veselá kopa a zajímavý člověk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *