G-mail, Rhôna, Beajolais a Burgundsko pěkně popořadě

BOOK keře u Fleurie copy

Je mi jasné, že na Google a jeho G-mail si můžu stěžovat leda na Hlavním nádraží v Neratovicích, ale stejně ocituju ze vzkazu čtenáře: „Dobrý den, uvědomuji si, že na Beaujolais je už asi trochu pozdě, ale delší dobu nebyla vypsána žádná bedýnka, a tak bych se chtěl zeptat, jestli vám tam náhodou nezbylo něco zajímavého…“ Skleničkova odpověď skončila ve spamovém koši, stejně jako pět předchozích zpráv.

Pro věrné čtenáře mám dvě rady: všechno, co potřebujete vědět o víně, najdete na sklenička.com. Sledujte Skleničku, nejlépe pravidelně! A druhá, pomocná rada: zřiďte si e-mail na jiném serveru a prohlížejte si pravidelně spamový koš. Komunitní bedýnky mohly být už mnohem větší, kdyby si G-mail v únoru nehrál s nastavením spamových filtrů… a kdyby celá třetina účastníků bedýnek neměla účet na G-mailu :-(

Miluju květnová a červnová horka, ale teď díky nim přijela vína z Rhony bleskovou spedicí. Měl jsem nabídku na levnou dopravu, ale s příchodem vedra jsem podlehl panice a všechno jsem změnil, víno přijelo přes noc. Díky tomu už většina účastníků má zprávu o tom, že by si měli bedýnku vyzvednout a zbytek ji brzo dostane. V pátek večer jsem neodolal a otevřel Cuvée Marie Louise, nejdražší z levných rhonských vín. Bylo to deset hodin po doručení a poznámky by vypadaly úplně jinak, než ty, které jsem před pár týdny zveřejnil. Tak prosím účastníky o strpení, zavřete vína aspoň na týden do sklepa a nechte je vzpamatovat po cestě.

P1210489 CdR Blanc GRAVENNES
Dnes večer upíjím bílé cuvée Tradition 2014 z Domaine des Gravennes (Grenache blanc, Marsanne a Viognier) a to už se výraznou aromatikou, ovocností a kořenitostí mým původním poznámkám blíží (jen je trochu hrubší, než si pamatuju), ale týden nebo dva klidu všem vínům prospěje.

P1200576 Antoin Bouthenet

Díky velkému zájmu o burgundské Pinoty z Maranges jsem pinotovou bedýnku vyprodal za sedm dní, několik posledních lahví jsme otevřeli na nedávné degustaci ve smíchovské vinotéce U Lachtana… a tak se stalo, že Pinoty z Maranges už nemám ani pro sebe. Rád bych je dovezl znova, a do toho přišel komentář s dotazem o opakování Beaujolais… kdo se chcete přidat, napište mi, buď do původního přihlašovacího formuláře nebo e-mailem. Jestli se vám vína z Burgundska nebo z Beaujolais líbila, je čas na opakování!

3 thoughts on “G-mail, Rhôna, Beajolais a Burgundsko pěkně popořadě

  1. Mám s emaily od vás stejný problém. I přes to, že jsem všechny, co spadly do spamu, označil, že se o spam nejedná a vaši email adresu přidal do kontaktů. Aby mi neunikl nějaký článek, tak používám čtečku Feedly. Odpadá tak nutnost koukat pravidelně na webovku. Třeba to bude užitečné i pro další čtenáře..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *