Degustace v zahradách Hradu

P1220252 Výhled na Prahu

Dnes jen pár fotek, napřed výhled na Prahu při příchodu na páteční odpolední degustaci. Šel jsem tam jen ze společenských důvodů, taky proto, že na podobné akci před rokem jsem se poprvé setkal s Burjou. Někdy najdete poklady i na nepravděpodobných místech :o)   

P1220264 Movia

Slovinská ambasáda pořádala Dny slovinského vína s degustací vín a potravin v zahradách pražského Hradu. Hned u druhého stolu jsem strnul: to je Kristančič? Pražský dovozce, dejvický restaurant Nenasyta dával ochutnávku asi osmi vín. Prošel jsem pečlivě všechno, ale poznámky jsem si nepsal. Hodně mě bavily sekty. Letní odpoledne a nečekaná degustace Kristančiče s výhledem na Prahu.

P1220270 Kevin Costner Cviček

Některé perly jsem našel jen díky upozornění poučených. Vinař z družstva Krško s vizáží Kevina Costnera má báječné cuvée vlašáku a Sauvignonu z ročníku 2000. Na Slovinsko bych asi potřeboval poučeného průvodce…

P1220278 Svatý Vít

Byl to slovinský týden, od sobotní degustace s Matejou Gravner a setkání s Primožem Lavrenčičem na PPV přes domácí otvírání vín Posestva Burja až po páteční degustaci slovinské ambasády s Kristančičovou Movií. A cestou zpátky zase gotika. No nefoťte to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *