Ecce Tre Bicchieri!

tre-bicchieri-480

Milí přátelé ve víně: nedosti na tom, že jsem tady nedávno zveřejnil laudatio pro Tenutu di Gracciano za její Riservu 2012 a pro pana Skleničku, za to, že si ji všiml a přivezl. Jak říkal Dean Moriarty, Jede se dál, furt se jede!

BLOG P1290272 Giovanni Dubini

Legrační na tom je, že když jsem byl v červnu v Orvietu s Giovannim Dubinim, říkal mi: Koukal jsem na Skleničkův web a viděl tam Tenutu di Gracciano. Vy je dovážíte do Čech? Tak jsem přiznal, že jsem nějaké malé množství vína od nich dovezl. Giovanni přikývl a řekl, že Beppe Rigoli, sklepmistr z Gracciana, je jeho nejlepší kamarád. Nebylo to poprvé, co se mi vinaři takhle zřetězili… před týdnem zveřejnil nejrespektovanější italský vinařský průvodce Gambero Rosso ocenění pro toskánská vína a z celkem 80 vín jsem zajásal nad třemi skleničkami pro Riservu 2012 z Gracciana. V pondělí zveřejnilo Gambero Rosso ocenění pro vína z Umbrie a tři Skleničky (Tre Bicchieri) dostalo jen deset vín. Jedno z nich je Dubiniho Campo del Guardiano 2014, jehož starší bratr 2013 byl v červnových Komunitních Bedýnkách. Z Orvieta mi zbývá poslední bedýnka, tak jen chci upozornit, že se v bedýnkách pravidelně objevují ta nejlepší vína z klasických vinařských regionů…

P1290431 Campo d G Palazzone

Asi bych měl od vinařů požadovat slevy při nákupu, když moji oblíbenci tak často dostávají významná ocenění :-) Orvieto je už prakticky vyprodané, ale pár bedýnek z toskánského Montepulciana bych pro opozdilce ještě sestavil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *