Zajímavé portugalské cuvée

Stylizovaná burgundská lahev a asi nejstřídmější možná etiketa: jen text v jediném fontu (American Typewriter myslím:), zlatý okraj a podpis vinaře. Směs odrůd Touriga National, Alfrocheiro a Tinta Roriz, 13,5% alkoholu, 5,5 gramu kyselin a cukr skoro žádný.
P1190523 Titular Red Reserva 2012

Titular Reserva 2012 Dão D.O.P., Caminhos Cruzados

Temná višňová temně rudá barva, mírně opalizující a nejspíš bez filtrace. Ve vůni mleté maso – to je špatný popis, ale jako by do vůně pomleli vyzrálé nebo přezrálé černé ovoce, pečenou zeleninu, okořenili skořicí a vanilkou, prostě přezrálé ovoce v novém sudu. Po čase dominuje sametově ovocná vůně, ale vůně je stále zavřená.

V chuti zatím dost syrové a neuhlazené s pěkně vyzrálým ovocem. Výrazně strukturované, suché se šťavnatou kyselinou (po malolaktické fermentaci) a lehce navinulým ovocným projevem a závěrem neseným zatím dost důraznými taniny a kořením vypůjčeným ze sudu. Mladá divočina se zřejmým archivačním potenciálem. Po několika hodinách se v závěru prosazuje příjemný kamenitě-minerální tón.

Nechal jsem si ze zvědavosti přidat do listopadové zásilky šest lahví, ale hned po příjezdu bylo víno ještě rozhádané a raději jsem o něm nic nepsal. Na druhý pokus už je to jasnější, Skleničkových 88 bodů a mělo by se zlepšovat. Soukromý dovoz, ale podle nákupní ceny by mohlo stát asi 300 kaček. Teď se sud ještě projevuje příliš, ale odhaduju, že za dalšího půl roku by to mohla být výborná koupě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *