Vinařský skanzen

Zámek Vranov P1160765.psd

O jižní Moravě jako Francii pro chudé jsem tady už vtipkoval víckrát, ale hned první den dovolené ve Vranově mě vrátil do podnikatelského pravěku. Vinotéka na nádvoří vranovského zájmu prodává pečivo Fornetti a dvě vinařství: Vinné sklepy Lechovice a Znovín Znojmo. Chtěl jsem si první den stylově otevřít Veltlín 2013 VOC ze Znovínu (220 Kč), ale neshoda nastala, když jsem požádal o účtenku. Pokladní doklad. Papírek, bumážku? Prodavačka a prodavač se dlouho radili, ale výsledek byl striktní: účtenky nedáváme. To prý nelze…

Vzpomněl jsem si na desítky jednání se striktně poctivými francouzskými vinaři a víno jsem nakonec nekoupil s tím, že si nazítří zajedu pro Veltliner DAC do Rakouska. Zajímá mě, jak to vidíte vy? Vadila by vám neochota vystavit účtenku? Otravuje vás, když zjistíte, že domácí ceny jsou vyšší a standardy poctivosti nižší než o pár kilometrů jižně za rakouskou hranicí?

One thought on “Vinařský skanzen

  1. Jo, česká / moravská klasika k zbliti. Jiz pred par lety jsem se utvrdil v tom, ze nejlepší Sumava jsou Alpy… A tak to jde upravovat na x způsobů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *