Fotoreport z druhého dne soutěže

P1160710 mirek majer

Druhý den hodnocení vín soutěže Prague Wine Trophy jsem se dostal do nejpůvabnější komise :o) tři dámy a dva chlapi. Začnu podle hierarchie, porotě předsedal Miroslav Majer (Davinus, dříve Vinselekt).          

P1160676 Vladimírä Mrázová

Obchodní ředitelka Sonberku Vladimíra Mrázová.

P1160683 Martina Kottová

Martina Kottová. Aby to nevypadalo až moc hezky, tak nejlepší překvapení čekalo hned na začátku: dostali jsme 77 bílých jednoodrůdových vín z „ostatních odrůd.“ To znamená těch odrůd, které nemají v soutěži PWT vlastní kategorii. Takže žádný ryzlink, Tramín, Sauvignon ani Chardonnay, ale třeba Hibernal, Pálava, Trebbiano, Verdejo nebo Chenin. Když jsem nedávno na blogu napsal přezíravý komenář o Hibernalu, tak jsem si to sám přivolal :o) Ale ukázalo se, že v dobré společnosti dostanou i Hibernaly a Děvíny dobré hodnocení. Nebo je prostě dobře vybrali už přihlašovatelé :o)

P1160673 Šárka

Organizátorka soutěže Šárka Dušková. Tady má dobrou náladu, stejně jako na první fotce Vladimíra Mrázová, a můžou za to některá vína. Některé Pálavy se povedly, u mě zabodovala i Malverina a Chenin, a nejvíc jedno Rousanne z Rhony. V kuloárech se kromě jiného řešila jedna diplomka potvrzující vliv ocenění v soutěži na prodej vín a tak bych žádná čísla neměl zveřejňovat předem. Tak jen že jedno nejmenované Rousanne se mi soukromě fakt líbilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *