Víkendový fotoblog

P1200162 Vinice nad V Žernoseky

Milovníci českých vín asi poznají vinici a místo, ostatním napoví neupravovaná barva oblohy a silueta kopce za vinicí.    

P1200137 L+S

Na čtvrteční josefské degustaci U Lachtana se dávala vína Pavla Hrabkovského a Porty Bohemiky z Velkých Žernosek. Myslel jsem si, že vína Porty Bohemiky znám, ale když jsem na podzim připravoval České bedýnky, ochutnával jsem je vlastně jen jednou. Potom se všechna vyprodala a na mě nic nezbylo. Po půl roce mě překvapilo, jak rychle se v lahvi vyvinula, vyzrála. Nejspíš je to dané tím, že jsou nalahvovaná živá, bez filtrace a bez síření. Potom se povídalo a Aleš Svatoš mě pozval, ať o víkendu přijedu přechutnat mladá vína ze sudu.

P1200142 Porta Bohemica, Labe

Byl první jarní den a krásně slunečno, ale v Žernosekách zataženo a zima :o) Vtipkoval jsem, že kdybych si chtěl vyfotit Portu Bohemiku jasnou a bez mlhy, musel bych si na náplavce v Žernosekách postavit v létě stan a tábořit tam aspoň čtrnáct dní.

P1200170 Svatoš ve sklepě

Aleš Svatoš ve sklepě a sudové vzorky. Poznámky jsem si nepsal, tak jen zpaměti a neúplně. Müller-Thurgau 2014 v nerezu vypadá slibně. Je koncentrovaný, zajímavý a je ho dost, aspoň na poměry Porty Bohemiky. Z bílých mě taky zaujal extrémně koncentrovaný až likérový Tramín a Pinot Gris ze sudu.  Obě ještě nehotové varianty Pinotu Noir 2013 jsou slibné. Stejně jako při první návštěvě mě dostal kabinetní Vavřinec 2014 ze starého barikového sudu: má ještě malou perličku, ale jinak je už úplně hotový a připravený k pití. Ovocný, lehký, pitelný, radostný. To bych chtěl :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *