Top 10 Beaujolais podle Decanteru

Beaukolais Emmanuelle Desvignes

James Lawther MW vybíral pro Decanter deset červených Beaujolais a dopadlo to podobně, jako když v únoru pan Sklenička vybíral vína do Komunitních Bedýnek. Shodli jsme se na dvou vínech ze tří! Bedýnky byly tady, Decanter je tady. Ve skutečnosti už shoda nemohla být lepší, protože Sklenička nemohl mít tři vinaře a Lawther nemohl mít dvě vína od jednoho… Na medaile z Prague Wine Trophy si už zvykám, ale tohle mě pobavilo. Mimochodem londýnské ceny, které Lawther uvádí, jsou o polovičku vyšší než v Komunitních Bedýnkách. (Úvodní fotka Emmanuelly Desvignes je letošní.)

Když jsem v únoru říkal, že jsem měl štěstí a vybíral z úplných špiček regionu, myslím, že mi někteří nevěřili :o) V Beaujolais se už sklízí, ale hned bych beaujolaiskou bedýnku zopakoval!

6 thoughts on “Top 10 Beaujolais podle Decanteru

    1. njn, já vím, že jsi říkal, ať schovám vzorky, že uděláme srovnávací degu, ale už ze mě čtenáři všechno vyťahali :-) Pokouším se teď zorganizovat nový dovoz včetně toho úplně top vína, tak uvidíme, jestli budu úspěšný.

  1. 2015 je tedy špička, to snad už není ani Beaujolais, udržujte kontakty, to bude stát za to.

  2. Ahoj,
    budeš muset opět přivést Beaujolais . Mám už je jeden kousek a ten si nechám na později. Včera otevřené Cóte de Py 2013, Morgon AOC velice bavilo a rychle zmizelo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *