Páteční speciál

BLOG P1240670 Husseren

Na pátek nemá cenu dávat něco hlubokomyslnýho, říkal jsem si ve čtvrtek odpoledne. Jen jsem posbíral pár fotek z Alsaska a naskládal je sem, většinou ve dvojnásobném rozlišení (dají se rozkliknout, ale jako naschvál ta první ne :o) Husseren-les-Chateaux, obecní znak vytvořený na trávníku hned u vjezdu do obce.  

BLOG P1240915 Květiny v oknech

Květinová výzdoba. V roce 2006 mě tím Alsasko dostávalo, truhlíky kytek byly zavěšené i na zábradlí u mostu a městský zřízenec je každý den zalíval na speciálním vozítku s plastovou nádržkou na vodu.

BLOG P1240881 kašna Orschwiller

Kašna v Orschwilleru s nezbytnými květinami. Francouzské obce spolu soutěží o titul „Village Fleurie,“ tedy o nejlepší květinovou výzdobu. Hodnotí to nějaká (státní) komise a obce se fakt předhánějí v kreativitě.

BLOG P1240874 Allimant Laugner

Vinařství Allimant-Laugner, Orschwiller. Report z prohlídky a degustace jsem nestihl napsat, snad to během září napíšu.

BLOG P1240816 Barr

A ještě pár fotek vinic, které se mi zatím nedostaly do článků. Tohle je příjezd do Barru, takže celá ta hora za domy je slavný Kirchberg. No spíš je to jen malá část Kirchbergu, aspoň podle toho, že není vidět ani jeden kostel.

BLOG P1240740 Kaefferkopf

Grand Cru Kaefferkopf je mezi Ammerschwihrem a Katzenthalem. Bydlel jsem v Ammerschwihru, takže jsem kolem něj jezdil každý den několikrát.

BLOG P1240980 Bollenberg

Hned za Orschwihrem je Bollenberg.

BLOG P1240982 Pfingstberg

O kousek dál Grand Cru Pfingstberg.

BLOG P1240988 Zinkoepflé

A za pár kilometrů najdete Zinkoepflé, další velikou horu. Přeju hezký víkend a hodně dobrých vín!

One thought on “Páteční speciál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *