Terroirová soutěž – vyluštění

Děkuju všem luštitelům, kteří poslali tipy do prosincového sranda-kvízu :o) Vypadá to, že vám předvánoční kratochvíle přišla vhod – nakonec vás bylo nečekaně hodně!

Guado al Tasso Prijezd 1454

Jak to dopadlo? Některé otázky byly pro zkušené čtenáře skutečně lehké, lehké bylo i hledání vítěze. Všech pět obrázků určil správně jen jeden z vás. Zatrnulo mi, když jsem viděl neznámý e-mail. Bylo by mi líto, kdyby vyhrál někdo, kdo se neúčatsní Komunitních bedýnek a necestuje s námi po vinařských mapách aspoň viruálně :o) Jeden dotaz to spravil, A.P. je bratrem pravidelného bedýnkáře a propíjejí Bedýnky spolu! Tak to má být…

Teď správné odpovědi:

Sky

Obrázek 1. Tohle bylo snadné, všechny odpovědi byly správné.  Toskánské město San Gimignano a odrůda, která je s ním spojená jako ucho s hrncem, Vernaccia di San Gimignano.

P1120332 PN

Obrázek 2. Napovídal jsem v textu ze všech sil Německo, ale jen tři odpovědi byly správné a většina tipovala do Francie. Je to Porta Nigra, památka na římské výboje v Trevíru. Takže řeka je Mosela a odrůda je Riesling.

Ráno

Obrázek 3. Obrázek Pálavy od Strachotína poznali všichni, ale chtěl jsem i odrůdu – tentokrát ne Pálavu, ale ryzlink vlašský čili Vlašák.

Hrozen

Obrázek 4. Tohle bylo snadné, asi že jsem ten obrázek už měl na blogu u článků z Burgundska. Hrozen stojí u vesničky Puligny-Montrachet a všude kolem se pěstuje výhradně Chardonnay.

IMG_6817 na zahradě s cyklistkou 2

Obrázek 5. Samožersky jsem použil vlastní fotku a nečekal jsem, že to místo někdo pozná. Není to moc typický pohled, ale jedna správná odpověď přišla! Napovídal jsem usilovně, že pro jedno víno tady vzniklo samostatné označení původu.  Je to jedno z nejslavnějších italských vín vůbec, toskánská Sassicaia, a fotka je ze zahrady Tenuty San Guido, kde se Sassicaia vyrábí. (Ve skutečnosti se vyrábí v jiné usedlosti na druhé straně silnice, která není přístupná turistům, a tady se jen degustuje a prodává.) Pro úplnost, ta odrůda, na které je Sassicaia postavená, je Cabernet Sauvignon.

Pokud jde o cenu pro výherce, trička stále nejsou hotová, ale předání výhry domluvím s nejúspěšnějším lušitelem soukromě. Děkuju všem účastníkům za tipy a přeju úspěšné cesty za vínem i v tomto roce!

Připomínám blížící se Galadegustaci medailových vín soutěže Prague Wine Trophy (pondělí 27. ledna) a nabídku zlevněných vstupenek pro čtenáře Skleničkova blogu, která končí tento týden. Podrobnosti jsou tady, přihláška tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *