Galadegustace Prague Wine Trophy, 27. ledna 2014

Gala Špalek 1627Pokud jde o degustaci z titulku, jsem už vlastně veterán: na blogu jsem měl reporty ze všech ročníků. Tahle degustace má jedno zvláštní pravidlo: jako vystavovatelé se jí smí účastnit jen ti výrobci nebo dovozci, kteří na celoroční soutěži Prague Wine Trophy získali medajli (aspoň jednu) a smí tam předvádět právě jen ta vína, která tu medajli získala. Plus tři další navíc.

Na prvním ročníku jsem mohl i vystavovat: poslal jsem do soutěže dvě burgundské šardonky a jedna z nich dostala medaili. Tehdy jsem se možnosti vystavovat zřekl, především proto, že jsem soutěžil, abych se jako začínající blogger přesvědčil, jak taková soutěž funguje z pohledu soutěžícího :o) Měl jsem za to, že mi ta zkušenost postačí a že se omezím na popisování všeho dění okolo vína z pohledu nezávislého bloggera.vstupní sál P1080102Potom přišly Komunitní Bedýnky. Napřed dvakrát do roka a letos hned osmkrát. O tom, že jsem poslal do Prague Wine Trophy nějaká vína z Komunitních Bedýnek, jsem už samožersky psal tady a tady. Nakonec to dopadlo tak, že jsem letos poslal soutěžit deset vín, z toho devět bedýnkových. Všech devět získalo nějakou medajli: dvě stříbrné, pět zlatých a dvě velké zlaté. K tomu čtyři tituly malých šampionů, Prague Regional Champion. Pro nejlepší rakouský Zweigel třeba, nebo nejlepší francouzský Sauvignon. Slušná úroda na Bedýnky, které byly původně jen občasnou hračkou jednoho bloggera :o) 

Krásná Hora P1080088Přišla mi přihláška na galadegustaci PWT 27. ledna od 15 do 20 hodin v hotelu Crowne Plaza (International přece :o). Napsal jsem moselskému vinaři Stefanu Erbesovi (Weingut Karl Erbes), jehož vína naplnila už troje Komunitní Bedýnky, ať mě přijede podpořit. Slíbil, že jo, že bude stát za stolkem, nalívat návštěvníkům svoje vína a bude k dispozici všem, kdo si budou chtít poklábosit o ryzlincích. Díky tomu budeme moct přidat k devíti medajlovým/bedýnkovým vínům tři další Erbesovy ryzlinky a další tři vína podle mého výběru. Příští týden je vyberu, určitě dám Cabernet Franc od Bernarda Baudryho.

Hned jsem začal organizovat koutek přátel, s kterými bysme chtěli být na degustaci spolu. Původně pár kluků, co spolu mluvíme, ale každej chtěl přizvat ještě někoho. Napřed to vypadalo na salonek o velikosti celého hotelového patra, ale času je málo a uvidíme, jestli nakonec domluvíme vůbec něco. Salonek veselých duší seržanta Pepře?

5647 MichlovskýMnohé kamarády v minulosti odrazovalo prohibitivní vstupné 1.000 Kč. Dobře rozumím tomu, že vyšší vstupné má laciné násosky odrazovat od zkažení společensky prestižní akce, která oslavuje víno. Jako vystavovatel můžu získat vstupenky se slevou a přenechat je svým zákazníkům či zaměstnancům (kdybych nějaké zaměstnance měl). Podmínkou je vyšší počet vstupenek, ale právě pro tyhle případy je blog ideální médium. Účastníkům Komunitních Bedýnek nabídnu vstupenky za zlevněnou cenu (a doufám, že dorazí i k mému stolku):

● 600 Kč + poštovné

● 1.000 Kč (původní cena) včetně nejvýše hodnoceného vína z Komunitních Bedýnek, kterým byla s 91 body Pergolaia 2009. Pergolaia stála 420 Kč a s novým, lepším kurzem EURa bude ještě dražší, ale tisícikorunová cena vstupenky je konečná, včetně poštovného. Doporučuju!

V ceně vstupenky je i fotka se Stefanem Erbesem a protekční degustační dávky vín. Ale vážně: rád vás tam potkám co nejvíc. Crowne Plaza Hotel v Dejvicích, 27. ledna od 15 do 20 hodin. Vstupenky si můžete rezervovat tady.

One thought on “Galadegustace Prague Wine Trophy, 27. ledna 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *