Studený úterní večer na zahradě s kamarádama

p1300319-pinot-fin-2012-arnoux-a-rr-robek

Ještě musím stihnout spoustu věcí, a já je taky stihnu! Chci si ještě užít nějakou zábavu s kamarádama (i s kamarádkama) a spoustu dobrýho jídla a vína. Nechci už pít žádný patoky a díky pokročilému věku vím něco o tom, jak se přírodní cykly střídají, takže vím, že ročník 2015 je velká příležitost, která se hned nebude opakovat. Kdybych měl velkej sklep a fůru peněz, nakoupil bych tuny vín z dvatisícepatnáctky: Moselu, Alsasko, Burgundsko, Beaujolais a Toskánsko. Nejspíš budou výborný i další regiony, ale tady píšu jen o vlastní zkušenosti a o tom, co jsem zažil. Ti mladší (a vnímavější) z nás možná budou v příštích letech objevovat slabší ročníky, budou se jima prokousávat jako krtek zahradou a vzpomínat na patnáctku, jako jsem já při degustacích ročníků 2013 a 14 vzpomínal na desítku a dvanáctku. Mít tak velkej sklep a fůru peněz, už bych to s patnáctkou doklepal až do hrobu :-)

Nové Burgundské bedýnky se zatím plní uspokojivě: účastníků je málo, ale objednaných vín spousta. Přidejte se taky, bez vás to nepůjde! Podrobnosti jsou tady, přihláška tady.

5 thoughts on “Studený úterní večer na zahradě s kamarádama

  1. Už druhý den přemýšlím nad tím provokativním koncem „Mít tak velkej sklep a fůru peněz, už bych to s patnáctkou doklepal až do hrobu :-)“. Vím že je tam smajlík, ale co když za 3 roky přijde další rok ála 2010 a sklep bude plný? Vláďo, letošek byl náročnej, ale hrob je ještě daleko a dobrých vín ze skvělých ročníků před tebou nepočítaně! :)

  2. Ale burgundskou bedýnku samozřejmě beru, ta se bude ve sklepě vyjímat moc pěkně :)

  3. Právě že si pamatuju, jak některý ročníky byly nudný a já si tehdy říkal, že já vůl nenakoupil 2010 a 12. Ale spíš vzpomínám na 2005, ten byl pryč tak rychle, že jsem některá vína ani neviděl. Takže kdyby přišel 2010 a já měl sklep zastavěný nulapětkou, vůbec by to se mnou nehnulo. Nechal bych všechny, ať se v tom melou a dál bych pil 2005 :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *