Horňáci na Malé Straně

p1300321-zkouska

Dnes jen pár fotek ze sobotní malostranské akce Dozvuky Horňáckých slavností na Kampě. O vztahu k horňáckému folklóru jsem psal už několikrát (třeba tady, tady a tady).  

p1300563-petr-micka

Martin Hrbáč nepřijel, ale Kubíci a Petr Mička ho zastoupili.

p1300364-kuzelovske-zpevulky

Kuželovské zpěvulky.

p1300388-cukrova-vata

Bylo to odpoledne a večer pto pražské rodiny se vším všudy, s burčákem, vínem i slivovicí.

p1300378-soustredeni-kubik

Soustředění hudce :-)

p1300600-detail-krojep1300602-petr-mickap1300398-multikulti

Pozdě večer po parku procházel i Karel Schwarzenberg a já si přitom vzpomněl na aktuální předvolební video Zdeňka Škromacha a Michala Haška, kde cimbálovka slouží jako připomínka tradic, které musíme ubránit proti (zatím neviditelným) imigrantům. Nejenže fotka ukazuje etnickou čistotu, tak typickou pro moravské kapely, ale zprostředkovaně připomíná i nejslavnějšího horňáckého primáše. Na genialitě cikánského hudebníka Jožky Kubíka se folkloristi shodují a příběh o tom, jak ho za Protektorátu vyreklamovali z koncentračního tábora je jeden z nejsilnějších. Vzhledem ke všem podrobnostem se asi ve školách nikdy učit nebude, ale kdo ho zná, ten skoro jistě Zdeňka s Michalem volit nebude.

p1300620-vin-pod-chlumem-bilikovi

Prodávala se vína (a burčáky) od Michlovského z Rakvic, Michala Janáse z Blatničky a Vinařství Pod Chlumem z Loun (fotka ze stánku). Bilíkovi předvedli jen vína ročníku 2014 se zajímavým odrůdovým složením, ale ještě víc bych byl zvědavý na ročník 2015. Domů jsem vyrazil včas, takže se bez následků můžu těšit na příští ročník Horňáckých Dozvuků.

Nové Burgundské bedýnky budu dnes uzavírat a objednávat. Pokud se ještě chcete přidat, je ta nejlepší chvíle! Podrobnosti jsou tady, přihláška tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *