Ryzlinky na letní zahradu

P1210207 7x erbes 2014

Včera jsem se vytahoval s piemontským Arneis od Battaglia, dnes mi UPS přivezla celý karton moselských ryzlinků. Stefan Erbes nalahvoval první vína ročníku 2014 a poslal mi sedm vzorků. Nechtěl jsem bejt vyžírka, tak jsem si nenapsal o Auslese, jen o nejžádanější vína: dvakrát suché Spätlese, jedno polosuché, dva feinherby, sladký kabinet a Spätlese. O novém ročníku nic nevím, ale když si v duchu srovnám rozdíly mezi tím, co dobře znám (2010-13), tak se těším!

Vzorky jsou zadarmo díky tomu, že jich loni účastníci Komunitních bedýnek hodně koupili. Tak si říkám, že bych jim to mohl aspoň trošku vrátit. Do příštího týdne Erbesova vína asi nezachráním, ale kdyby někdo z Bedýnkářů měl v pátek 8. května odpoledne volno a chtěl společně ochutnat několik moselských ryzlinků, napište mi! V případě většího zájmu je přesun na sobotu možný. Zvu jen Bedýnkáře a je to samozřejmě zdarma. Instrukce pro cestu do Skleničkovy Lhoty u Prahy zájemcům pošlu.

Zřídil jsem si profil na Facebooku, tam by mohla být jednodušší organizace setkání včetně změn termínu.  Přednostně budu sespřátelovat bedýnkáře, protože právě kvůli podobným degustacím jsem profil zřídil, a pokusím se ho k tomu brzo využít.

4 thoughts on “Ryzlinky na letní zahradu

  1. Včerejší ochutnávka u Tebe a následná „dochutnávka“ doma jen potvrdila co si myslím. Není nad RR od Erbese. A ty jsi jeho prorok :-). Vážně. Erbes 2014 chutná opravdu skvěle. Těším se na bedýnku. Musí následovat. Už teď mám absťák.

  2. :-) děkuju za kompliment! Dělám si právě doma čtvrté kolo a snažím se udělat nějaký závěr. A bedýnku udělám co nejdříve, mladý ryzlink se na jarní zahradu fakt hodí.

  3. Musím rovněž poděkovat za ochutnávku a příjemně strávený den. Bedýnku si určitě vezmu až budou. Jednotlivě bych si asi nevybral byly všechny výborný, tak bedýnka bude jasná volba. Bylo to skvělý, díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *