První jarní soutěž

V pátek odpoledne jsem se vyhříval na zahradě před domem a užíval si jarního tepla. Možná bych měl psát víc o větru a trávě, o sedmikráskách a pupenech na maliní? Vzýval jsem jarní inspiraci (a nic :o) a smutně prohlížel pozvánky na několik alternativních VinItaly. Ale múzy se flákaly jinde a VinItaly ani Summu14 asi nedám :o(

P1130990 Hostín

Děkuju diskutujícím za podporu šumivých bedýnek. Ve skutečnosti je to tak, že si nápady na příští možné bedýnky schraňuju, ale bez praktických kroků. Na dotazy typu „co bude příště“ odpovídám po pravdě „nevím,“ a řešení pravidelně přináší úleva spojená s vydáním poslední bedýnky z aktuálního vrhu. Přesně tak jsem jel ve čtvrtek večer z Prahy poté, co jsem odevzdal do Uloženky poslední dávku bedýnek. Zjednodušil jsem si to tím, že jsem několika posledním přihlášeným poslal víno ještě před zaplacením, a cestou zpátky jsem byl odměněn. Inspirace se dostavila s výhledem na pole u silnice.

P1130986 Libiš

Tuhle bedýnku jsem chtěl udělat už před rokem! Ale loňské jaro se nepovedlo, pamatujete? a nápad zapadl. Letošní jaro vypadá mnohem slibněji a mohlo by se to povést. Zanícení a pravidelní čtenáři už z fotky poznali, o čem mluvím, ale já to ještě neprozradím. Můžete tipovat – zbylo mi ještě pár triček vyrobených k předchozím piemontským bedýnkám a k bedýnkám šampionů, takže vyhlásím soutěž o tričko se Skleničkou.

Téma bedýnky naznačuje fotka, ale výherní otázka je jiná: které odrůdy v bedýnce budou? Která vína se k tomuhle tématu hodí? Tři odrůdy jsou asi jasné, při prvním nástřelu jsem přidal i čtvrtou. Nebojte se tipovat, třeba navrhnete odrůdu, která mě nenapadla, a osvědčí se to! Cena pro výherce je skleničkovské tričko (na velikosti se domluvíme). V případě vícero správných odpovědí vítěze vylosuju. Komentáře se chvíli nebudou zobrazovat, aby to neovlivňovalo pozdější hadače, ale s koncem soutěže je všechny zveřejním.

Doufám, že aspoň tři odpovědi přijdou :o) a že si letos vynahradím, co loni nevyšlo…

13 thoughts on “První jarní soutěž

 1. Už se na chřest těším :-)
  Volila bych : veltlín, sauvignon, ryzlink, rulandu bílou
  Hezký den
  Gábina

 2. Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský… a čtvrté, asi Rulandské bílé …snad je to pole chřestu teda ;-)

 3. Do chřestové bedýnky – veltlín (nejlépe Grüner Veltliner), sauvignon a nějaký ryzlink. A pokud čtvrtou dorůdu – nebál bych se přidat Sylván :)

 4. Chřest a k němu: Sauvignon, veltlín, rulanda bílá/chardonnay nebo nějaký pěkný ryzlink?

 5. Pochopitelně že veltín. Já bych se nebál kombinovat ani s ryzlinkem nebo sylvánem. Každopádně se už těším na zapečený s parmezánem nebo na přelitý s holandskou omáčkou. Safra, úplně se mi sbíhají sliny :o)

 6. Tak zkusím štěstí. Fotky souvisí s chřestem. A s chřestem zase Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon. Čtvrtou odrůdu bych tipla na suchý Muškát.

 7. Děkuju všem diskutérům! Všechny odpovědi jsou správně, bydlím kousek od Hostína a na fotkách jsou chřestová pole s typickými „hroby.“ Pěkně jste mi to zavařili!
  První „správná“ odpověď je samozřejmě Veltlín, ale doporučuje se i ryzlink a Sauvignon. Uvažoval jsem i Pinot Blanc a Zweigl rosé, protože vařený chřest s majdou se podává s jahodama, ale dostaly mě hned dvě odpovědi se Sylvánem. To mě vůbec nenapadlo, ale když si vzpomínám na lehké Sylvány z německých Franků, tak ANO!
  Jako výherce jsem vybral dva Sylvanisty (Ondra K a Zbyněk Z) za podmínky, že pošlou svoji velikost trička (M, L, XL) a já ji ještě budu mít. Honem uzavírám soutěžní část, ale diskuse je vítána i nadále.
  Mimochodem, díky tipům na Sylván mě napadlo i suché Prosecco a hned jsem si vzpomněl na jedno Prosecco lahvované i s kvasnicema – jenže to by se náklady na dopravu prodražily :o(

 8. Dokonáno jest. Co kromě bílého zkusit místní lehčí pinot noir bez bariku? Nemyslím do bedýnky. Byl by to hřích? Kyselinky má a taniny ne.

  1. Díky za tip! O Pinotech do chřestové bedýnky přemýšlím (o obou). PB budu muset přechutnat (vlastně mám dva rakouské, které by se hodily, od Judith Beck a od Mosera, ale nejsou úplně levné, radši bych dal domácí) a k PN dát konkrétní recept, uvidíme…

 9. Přimlouval bych za PB od Judit Beck. Ten je opravdu povedený a jak rychle zmizel. Skočil bych i PB z Alsaska, ale s ním to asi vyjde až někdy jindy. P.S. Otonel od Mosera se mi víc líbil z ročníku 2012 ;-)

  1. Pinot B. Judity B. ještě pár krabic mám, cena stejná, 270 :) A myslím, že jsou lepší, plnější, než ty základní alsaské z Hunawihru (taky dražší). Muskat od Mosera vidím opačně, myslím si, že letos je o kousek lepší – a tebe jen mate WOV efekt, který nastal loni, když jsi to nečekal. Letos jsi na to byl připravený, tak už jsi se nelekl :o) ale víno samo je líp provedené a asi vydrží ve formě déle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *