První jarní pozdní sběr

Blogovací výpadek v závěru minulého týdne jde za pracovním vytížením. Ve čtvrtek jsem provozoval živé vydání Skleničkova blogu Na Bulovce, v pátek na hradě v Litoměřicích. Jestli všechno klapne, tak v pondělí budu mít soukromou degustaci Burgund a Beaujolais v Praze.

FB P1310735 sál 960

Už jsem pár degustací odvedl a nemívám předem trému. Páteční degustace moselských ryzlinků v krásných prostorech litoměřického hradu byla vyjímečná. Nedosti na tom, že přišli i dva vinaři, ale jeden z nich je dokonce šlechtitel. Když představujete Moselu, těžko se vyhnete výkladu o pravokořenných vinicích. Před konzumenty, kteří slyší o pravokořenných vinicích a amerických podnožích poprvé ode mě, vůbec nemívám trému, ale když jsem se v Litoměřicích dostal za révokaza a americké podnože, spadl ze mě velký balvan. Moc děkuju za návštěvu všem litoměřickým a zvlášť pánům Vybíralovi a Kupsovi!

P1310741 Pstruzi na grilu

V sobotu otvírání jara. Základem je mít dost dřevěného uhlí od loňska, protože supermarkety obvykle začínají prodávat uhlí až od prvního dubna. Potom si můžete zajet pro pstruhy do liběchovského rybářství. Vytahali jsme zahradní nábytek a umyli ho. Slunce vysoušelo zimu, ale moc nehřálo. Burgundské šardonky meziročně zdražily o pět procent, pstruzi o deset. Dcera se mě potměšile zeptala, Tati, a co z toho vyplývá? Řekl jsem jí, že s ohledem na to, co právě probírají ve škole, z toho vyplývá, že naše zahradní sedánky zdraží v průměru o 7,5 procenta. Přesto první letošní ryba ugrilovaná venku byla skvělá. Víc jara, prosím!

P1310745 Mont Cuchot 2014

Velkoryse přehlížím, že Bouthenetovo Montagny Premier Cru Mont Cuchot 2014 je ještě mladé a zavřené. Barva už nabývá plnosti, ve vůni kynou citrusy, ananas a meloun, v chuti parádní kyselina, citrusově ovocné a melounové s lehkým dotekem bariku a minerálním závěrem. Pěkné, slibné, ale ještě zavřené. Ale v pauze mezi několika degustacemi se to odpustí, hlavní je jarní odpočinek na zahradě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *