Pozvánka na dejvickou Galadegustaci

Gala Špalek 1627

Vloni jsem to stihl v jednom článku, letos přišla nabídka zlevněných lístků, když už jsem měl včerejší článek napsaný. To hlavní jsem už vyzradil dříve: Galadegustace medailových vín celoroční soutěže Prague Wine Trophy bude v pondělí 26. ledna od 15 hodin v dejvickém hotelu International (Koulova 15, Praha 6).

Domácí i zahraniční vinařství a dovozci se mohou zúčastnit Galadegustace a (zadarmo) tam návštěvníkům nalévat vína, která na soutěži získala medaili. To znamená hodnocení 87 bodů podle stobodovky OIV na stříbrnou medaili, 88 a 89 bodů na zlatou medaili a 90 a víc bodů na velkou zlatou (Premium Gold). Pětičlenné poroty (kterým většinou předsedá držitel diplomu WSET) hodnotily celkem osm pracovních dnů během celého roku a vybraly přes 900 vín na medailové ocenění. Většinu z nich budete moci ochutnat právě na Galadegustaci. Letos se zúčastnila soutěže i zahraniční vinařství, která tak chtěla upozornit na svá vína a proniknout na český trh, takže se možná můžeme dočkat i překvapivých vystavovatelů z ciziny (bez záruky). Podle seznamu oceněných vín se můžete těšit na domácí špičku od Sonberku po Michlovského a přehlídku toho nejlepšího z dovozu, od Brunella až po Kalifornii.

Devadesátibodová radost

P1130154 Šárka a Erbes

Stejně jako o rok dříve jsem do soutěže posílal vína z Komunitních bedýnek. Některá neuspěla, ale pět dostalo medaile:

2010 Ürziger Würzgarten Riesling Auslese**, Weingut Karl Erbes – 94 bodů

2012 Ürziger Würzgarten Riesling Spätlese feinherb, Weingut Karl Erbes – 90 bodů

2010 Ürziger Würzgarten Riesling Spätlese feinherb, Weingut Karl Erbes – 88 bodů

2013 Ürziger Würzgarten Riesling Spätlese Alte Reben, Weingut Karl Erbes – 88 bodů

2011 Zweigelt Grosse Reserve, Sepp Moser – 90 bodů

Samožersky dodávám, že průměr bodů pěti medailových vín mi dělá velkou radost!

P1170824 Aleš Svatoš

Takže budu taky vystavovat. Už před rokem jsem lákal ke Skleničkově stolku na Galadegustaci s tím, že mě přijede podpořit moselský vinař Stefan Erbes. Stefanovi se loňská Galadegustace tak líbila, že mi sám nabídl, že přijede zase. A mám ještě jedno vylepšení. Na degustaci můžu kromě medailových vín vzít ještě tři další vína podle vlastního výběru. Tentokrát jsem kromě nové Pergolaie 2010 vybral dvě vína žernoseckého vinařství Porta Bohemica, které už znáte z blogu i z Českých bedýnek. Přijde je nalévat vinař Aleš Svatoš. Nejen že u stolku nebudu sám, ale budou tam se mnou dva výrazní a zajímaví vinaři, jeden z Mosely a druhý z Žernosek a budou sedm hodin k dispozici pro diskusi o svých vínech. Těším se, že víc než prezentace dovozce to bude show, živé vydání Skleničkova blogu. Tak koukejte přijít!

Vstupenky pro Komunitní Bedýnkáře

P1130142 Michal Šimon Třinec

Když jsem psal novoroční Ohlédnutí za minulým rokem, zmiňoval jsem se o sponzoringu a o tom, že tuhle roli už plní Komunitní bedýnky. Samozřejmě bych rád nabídl bedýnkářům i další výhody. Jedna z nich bude, že si účastníci loňských bedýnek mohou koupit vstupenku na Galadegustaci v ceně 1.000 Kč za zlevněnou cenu 600 kaček. Kdo z čtenářů chce zlevněnou vstupenku a loni se bedýnek neúčastnil, může se rovnou přihlásit k bedýnkám s výběrem vín pro Galadegustaci tady. Organizačně je to jednoduché, kdo zaplatí vstupenku, tomu ji zarezervuju na jméno a vyzvedne si ji u pořadatele při příchodu na místo. Je možné i poslat vytištěnou vstupenku poštou, ale jako základní nabízím rezervaci na místě.

Galadegustace se pro veřejnost otvírá od 15 hodin, ale držitelé Skleničkovských vstupenek mají vstup už od 13 hodin na uzavřený program pro profesionály (získají tak navíc dvě hodiny poklidného koštování předtím, než se přehlídka otevře v 15 hodin pro veřejnost, ale přijít mohou kdykoli až do 20 hodin). Před rokem jsem lákal čtenáře na Galadegustaci nabídkou protekčních dávek vín a společné fotky se Stefanem Erbesem, letos přidám celé trio Erbes, Svatoš, Sklenička :o) Ale vážně: rád vás tam potkám co nejvíc. Hotel International v Dejvicích, 26. ledna od 15 do 20 hodin. Vstupenky si můžete rezervovat tady.

One thought on “Pozvánka na dejvickou Galadegustaci

  1. Tipoval jsem, že by onen tajemný neznámý mohl být Aleš Svatoš a moc se těším na setkání s ním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *