Portugal z Žernosek

Novoroční dárek a příjemné překvapení. Ani nemůžu dost vychválit ambaláž, etiketa se mi moc líbí. Cenu neznám, ale podle odrůdy a výrobce hádám kolem stodvaceti korun.

P1190188 MP 2012 JAK Žernoseky

Modrý Portugal 2012 jakostní, Žernosecké vinařství s.r.o.

Ve skleničce temně rudá barva s kávovým odstínem, kořenitá odrůdová vůně – hned po otevření to ještě šlo splést, ale hodinu poté už ne. Zemité, trochu utíkající do těkavek, ale to je pro domácí Portugaly typické. V chuti odbouraná kyselina jablečná, jemně navinulé, středně plné, kořenité, peckovité, jednoduché, ale pěkné a čisté. Podle vyšší koncentrace a alkoholu (13%) bych tipoval pozdní sběr a malý zbytkový cukr. V dochuti nejdéle přetrvává alkohol, jakoby ho tam bylo víc než vína. Ať už je to docukřením nebo ne, je to docela dobré – samozřejmě to závisí na to, jestli jsem správně tipnul cenu. Dobře pitelné, odrůdově typické a zřetelně domácí víno, takže za mě dobrý :o)

Nabídka na Komunitní bedýnku s novějšími Erbesovými ryzlinky s medailí z Prague Wine Trophy 2014 a na zlevněné vstupenky na Galadegustaci PWT, na kterou přijede i vinař Stefan Erbes, stále platí!

3 thoughts on “Portugal z Žernosek

 1. Cena kolem 170Kč.
  Jejich Rulandské bílé a MOPR jsou pro mě nejlepší. Od loňského roku jsou vína ze Žernosek dostání i u nás v Táboře.

   1. Na e-shopech je cena jak jsem uvedla , v Táboře nevím.
    Budu muset zaúkolovat švagra v Litoměřicích.
    Jinak letos na Festivalu vína v Táboře bude jeden večer(28.2.) věnovaný pouze českým vinařstvím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *