Pár fotek z Toskánska

BLOG P1250524 ranní krajina za volterrou

První den podzimu zařal v Toskánsku zataženou oblohou, větrem a deštěm. Dnes dám pár fotek z předchozích slunečných dnů, jako první je ranní krajina za Volterrou.  

BLOG P1250537 Město a vinice

Cestou v autě padl dotaz, kolikrát jsem byl v Itálii. Dopočítal jsem se do dvanácti, z toho devětkrát Toskánsko. Když mám společnici, která tady ještě nebyla, svádí to k bezostyšnému vytahování.

BLOG P1250518 Bar Ponteginori

Táhne mě to na všechna místa, na která mám zářivé vzpomínky a musím si dávat bacha, abych s tím nebyl otravnej a nechhtěl zastavovat všude. Ale kavárna v Ponteginori (na fotce) byla dobrá zastávka na snídani.

BLOG P1250541 Hrozen

Hrozny dozrávají, sklizeň finišuje. Povinná fotka hroznů, při předchozích italských výletech jsem viděl hrozny buď zelené nebo už sklizené.

BLOG P1250550 to není Montepulciano

Myslel jsem, že už je to Montepulciano, ale nebylo. Zase jsem se do Montepulciana nepodíval, protože všechna místní vinařství, která jsem navštívil, mají sice montepulciánskou adresu, ale sídlí v některé ze sousedních vesnic.

BLOG P1250818 La Verde Oasi

A zelení už vědí… jedna ze tří nejlepších (=nejoblíbenějších) pizzerií, La Verde Oasi. Zastávka při zpáteční cestě z Montepulciana a zase vynikající pizza.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *