Pondělní návštěva v toskánské Caiarosse

BLOG P1250475 Třídící linka

Už čtvrtá degustace v riparbelském biodynamickém vinařství Caiarossa. Na dvoustupňové třídící lince zrovna projížděly hrozny (na druhém stupni už jen bobule) Cabernetu Franc. I přes finišující sklizeň mě provázel francouzský řediteel Dominique Génot, takže jsem se ho konečně mohl zeptat na tajemství jemných taninů Sangiovese v Pergolaii :o) ale začali jsme degustací zralých bobulí Cabernetu Franc.

BLOG P1250482 Dominique Génot

I přes sklizňové vytížení jsme ochutnali i dvě vína, která nalahvovaná teprve čekají na uvedení do prodeje, Pergolaia 2011 a Caiarossa 2011. Caiarossa je seriózní, komplexní víno, bohatě strukturované víno (hned večer nato se na Facebooku objevila zpráva, že v hodnocení rakouského Falstaffu dostala Caiarossa 2011 96 bodů), a Pergolaia 2011 bude zase jiná než předchůdci: zatím je výrazně ovocná, svěží, s ještě přítomnými, ale ustupujícími taniny, trochu divoká ale zábavná. Víc podrobností až najdu sešit s poznámkami…

2 thoughts on “Pondělní návštěva v toskánské Caiarosse

  1. Pergolaia 2010 se po převozu uklidnila (tak 3 měsíce) a je to skvělé víno (91-), ale už došlo, na kolik by přišel ve vinařství celý case (12 lahví ve dřevě).

  2. Caiarossa je na nádherném místě. Kdo neví, tak tudy ani nepojede. Takhle na podzim je pěkné i sledovat práce v plném proudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *