Pár fotek z Toskánska podruhé

Pár nostalgických fotek ze čtvrtečního výletu do San Gimignana. A jak by řekl medvídek Pú, každý pravdivý příběh začíná dobrým obědem. Na fotce jsou Tagliatelle al tonno (plus al spousta dalších věcí) v baru v Ponteginori. Letos už potřetí nebo počtvrté, pořád to mají vynikající. Tentokrát to bylo i s drobným pop-kulturním vtipem: když přede mě patron položil talíř, v rádiu začal zpívat ukrajinský dětský sbor s Rolling Stones „You Can’t Always Get What You Want.“ Dokonale načasované! Jediná lepší volba by byl Arlo Guthrie a Alice’s Restaurant s geniálním veršem „You can get anything you want at Alice’s Restaurant – except Alice.“

Zvlněné kopce Val di Cecina před Volterrou. Nedávno jsem tady vtipkoval o moravském Toskánsku, franckém Toskánsku a burgundském Toskánsku. Tohle je toskánské Toskánsko.

Hlavním cílem cesty bylo vinařství Panizzi a nová Vernaccia Santa Margherita 2021. Protože základní „zelená“ Vernaccie 2021 je skvělá, logicky je Santa Margherita ještě lepší. Navíc jsem si mohl v klidu přechutnat oba nové Pinoty a jako bonus se dozvěděl, jak to udělali, že nový Pinot má jen 12,5% alkoholu. Udělali to ve vinici, jedině ve vinici.

Cestou zpátky se naskytly málo známé pohledy na San Gimignano. Tohle je ze severu.

Piazza della Cisterna. Kolem je několik vinoték. Využil jsem typicky italského cenového zmatku a nakoupil pár vín za překvapivě nízké ceny. Občas se vedou diskuze o předražených dovozech do Čech, ale znova jsem koupil víno ve vinotéce vpodstatě za exportní nákupní cenu (při paletovém odběru). Ani nezmiňuju supermarkety, které prodávají (některá) vína levněji než výrobce turistům, to už je klasika.

Ještě jednou známá silueta SanGi. Večerní slunce a foceno z jihovýchodu.

Volterru jsem míjel až po šesté večer, to je nejlepší světlo na fotku. Krásný den všem!

Reklama: dnes, v pondělí 26. září je uzávěrka nových Skleničkových bedýnek. Náplní je vynikající toskánské Carmignano z vinařství Fattoria Ambra čili Sangiovese s malým přídavkem Cabernetu a mimořádnou prací se sudy. Pokud se chcete přidat, dnes je ten nejlepší den! Podrobnosti nabídky jsou tady, přihlásit se můžete tady.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *