Pár fotek z listopadového Toskánska

Dnes jen pár fotek. V pátek jsem jel do San Gimignana, což znamená dvakrát kolem Volterry. Na první fotce je Volterra ve 13:34, na druhé v 17:24. Čtyři hodiny rozdílu, úplně jiné světlo. To jen kdyby se někdo divil, proč sem pořád jezdím…

Od prvního nákupu mě tady láká ovoce a zelenina. Chtěl jsem koupit oranžový květák a udělat oranžovou květákovou polévku. V kuchyni jsem dokonce našel tyčový mixér, takže všechno v pořádku. Než jsem se rozhoupal, v zelenině zbyla poslední krajně nefotogenická hlávka květáku. Ale měli ještě fialový květák a tenhle, tomu se říká Romanesco.

Tady je důkaz, polévka byla. Mám ještě tři týdny, na pomerančový květák asi ještě dojde!

V hypermarketu už mají vánoční výzdobu i se stromečkem, ale v neděli bylo klidné moře bez vln, vzduch 21 stupňů a krásné koupání. Jde to i v listopadu!

San Gimignano z dálky.

Na závěr tři fotky ze středečních potulek. Na první je výhled od domu na Apuánské Alpy s netypickou oblačností. Vlastně tady ze všeho nejvíc miluju modré nebe bez mraků. Tento týden se zatáhlo a ochladilo na 17 stupňů. (Některé) Italky nosí kulichy s bambulí, ale to se mi zdá přehnané :-)

Středomořská architektura a poslední přímořská ulička v Cecina Mare. Přes zimu jsou všechny domy prázdné, restaurace zavřené. Zima tady trvá od konce září do konce května.

Odpolední moře v Cecina Mare. Pěkný sváteční den a nebe bez mraků všem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *