Ovocná bomba z Mosely

BLOG P1260456 Urzig am Mosel

Návštěvy v Ürzigu mívají za následek další domácí průzkumy archívů moselského vinařství Karl Erbes. Pozdní sběr s osmi procenty alkoholu a přiměřeně vysokým cukrem. O ročníku 2008 celkem nic nevím, měl jsem od Erbese 2008 kabinety, které byly poměrně hodně koncentrované a se zralým projevem, směřujícím k botryticky medovým a zároveň k chemickým petrolejovým tónům.   

P1260722 2008 UW Sp ERBES

2008 Ürziger Würzgarten Spätlese, Weingut Karl Erbes
Šroubovací uzávěr (za mě pales nahoru) protože víno pochází z šarže lahvované pro Ameriku. Zářivá plná citronově žlutá barva, na nose sladce lipový květ a zralé žluté ovoce. V chuti slále ještě slušná kyselina, zrale ovocný projev s mixem citrusů (grepy) a žlutého ovoce (meruňky a broskve). Při podchlazení díky kyselině hodně svěží až křupavé, opulentně ovocné, ale bez botrytis. Příjemné veselé pití, přitažlivě jednoduché, včetně nízkého alkoholu. Předchozí ročník 2007 už lahvovým zráním nabývá další rozměr, nulaosmička je (zatím) opulentní ovocná bomba.

Čekání na Vánoce si nejlíp zkrátíte s alsaským výběrem vín z biodynamického vinařství Kuentz-Bas z nejnovější Komunitní bedýnky. Podrobnosti jsou tady, přihláška tady!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *