Okurková sezóna? Kdepak!

Ouuu!! Matt Kramer na Spectatoru dokazuje, že pomyslná okurková sezóna je jen nedostatečnost autorů a médií. Přečtěte si Moderní mýty o víně! Nejradši bych to tady celé přeložil, ale už tím bych se dopustil vlastní interpretace, tak to raději nechám na vás. Moraváci si nepochybně za Kramerův mýtus „V Kalifornii je příliš teplo aby se tam pěstoval…“ dosadí stokrát papouškovaný žvást o tom, že na Moravě je příliš málo slunce na (dobrá) červená vína, ale pro mě je nejdůležitější jeho třetí myšlenka o tom, že moderní vína neumí a nebudou (budou!) vyzrávat tak jako dřív. To je úplnej základ, a kdo nepochopil, jak se v posledních dvaceti třiceti letech vinohradnictví a vinařství změnilo, tomu už ujel vlak.

Navíc, doba změn stále trvá. Nejzajímavější je vlastně odhadovat, jak a kam se vývoj posunuje. Samozřejmě na to budou mít jednotliví účastníci vyhraněné názory, ale změna běží dál.  Změna je jediná jistota :o)

One thought on “Okurková sezóna? Kdepak!

  1. …ano souhlasím s názorem, že nejzajímavější je sledovat vývoj …komu se ale podaří kouknout pod pokličku nějaké vinařské šlechtitelské stanice je asi překvapen jak je budoucnost blízko …odrůdy připravované do dalšího tisíciletí už mají totiž své názvy a první vína jsou připravená k olíznutí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *