Nové medaile a staré reklamy

Původně jsem chtěl napsat o tom, jak mi na italské dálnici upadl výfuk a jak jsme to s italskou odtahovkou do hodiny vyřešili, ale ve středu přišly výsledky třetího kola soutěže Prague Wine Trophy a tak mám ještě samožerštější téma!

A začnu italským vínem z jubilejních stých bedýnek. Zbylo mi pár lahví Ghemme dei Mazzoni 2017, Nebbiola z Alto Piemonte. Neztratilo se ani mezi Baroly, 91 bodů a Velká zlatá medajle.

Úplně stejně dopadl Erbesův ryzlink z Ürziger Würzgarten pozdní sběr 2021. Nejnovější nabídka moselských ryzlinků je tady. Před rokem jsem poslal soutěžit jen pár vín, ale pobavilo mě, že všechna dostala shodně 94 bodů. Letos je to zatím za 91 bodů, ale ještě bude jedno kolo. Po deseti letech soutěžení jsem si užil euforie i zklamání, takže to už tolik neprožívám, beru všechno za 90 a víc bodů :-)

Aby to nebylo zas až tolik samožerské, ukradl jsem Bertrandu Celceovi (www.wineterroirs.com) několik francouzských reklam z šedesátých let. Kdo miluje víno, ten miluje život, říká reklama. Vtip je v tom, že ve Francii jsou dnes reklamy na konzumaci alkoholu zakázané, takže nic takového už dnes neuvidíte.

Tuhle mám moc rád: VINAŘI! Pro lepší a výnosnější prodej vaší sklizně… dělejte dobré víno!

Lékařská akademie doporučuje: Nepijte víc než litr vína denně! Někdy v roce 1960 byla průměrná roční spotřeba vína ve Francii 128 litrů na hlavu. Do toho se (pochopitelně!) nezapočítává pivo, destiláty, cider a šampaňské.

Jeden litr dvanáctiprocentního vína nahradí
850 gramů mléka
370 gramů chleba
585 gramů masa
5 vajec

Průměrný věk dožití člověka je 53 let pro ty co pijí vodu a 63 let pro konzumenty vína. Vyberte si!

No nebyl tehdy v šedesátých letech svět krásný?

One thought on “Nové medaile a staré reklamy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *