Naslouchejte šumu!

Sekty jsou v jistém ohledu jediná plnohodnotná vína! Všechna ostatní vína můžeme vnímat zrakem, čichem, chutí nebo hmatem (to když je omylem rozlijete), jedině u sektů můžeme zapojit i pátý smysl, sluch. Naslouchejte šumu! Sám sektům moc často příležitost nedávám, první sektovou bedýnku jsem nabízel až v létě 2015. Tehdy jsem si uvědomil, že mám tři odrůdově čisté sekty. Po čtyřech letech je to zase tady, zleva doprava to jsou (na úvodní fotce) Riesling, Pinot Noir a Chardonnay.  

Moc mě bavil odrůdově čistý projev ryzlinkových bublin a totéž s extrémní mineralitou Bouthenetova Pinotu (pro mě bod navíc za to, že obecně se bílému vínu z Pinotu Noir raději vyhýbám, tohle je jasný Pinot včetně burgundských Maranges). Nazrálé Chardonnay 2012 od Berthenetů mě stále baví vyváženým projevem mezi reduktivním a oxidativním zpracováním. Je to oxi- ale má to svěžest a ovoce, krásnou rovnováhu. Navíc, jak už to u prestižních bublin bývá, reprezentativní, robustní lahev.

1. Mosel Riesling Sekt Brut 2016, Weingut Karl Erbes
2. Crémant de Bourgogne Blanc de Noir Brut, Domaine Bouthenet
3. Crémant de Bourgogne Blanc de Blanc 2012, Domaine Berthenet
Každá lahev stojí 490 Kč včetně poštovného (za předpokladu nákupu aspoň šesti lahví), takže bedýnka o šesti sektech je za 2 940 Kč. Kdo chcete větší pestrost, mám ještě dva jednodušší burgundské sekty na doplnění:

4. Crémant de Bourgogne Brut Blanc de Blancs NV, Domaine Berthenet – 390 Kč (Chardonnay s 20% Aligoté)
5. Crémant de Bourgogne Brut Blanc de Blanc, Chateau de Durette – 330 Kč (jednoduchý a hodně oxidativně připravený sekt)

Na doplnění úvodní trojice nabízím i tři suché moselské ryzlinky Weingut Karl Erbes:
2017 Erdener Treppchen Riesling Spatlese trocken – 390 Kč (PWT 87 bodů / 100)
2017 Urziger Wurzgarten Riesling Spatlese trocken – 390 Kč
2018 Urziger Wurzgarten Riesling Spatlese trocken – 390 Kč

Tentokrát nebudu bedýnku moc propagovat ani dávat termín uzávěrky. Mám jen pár krabic sektů z předchozích bedýnek a do Vánoc už další sekty nepovezu. Jestli se zbylé lahve neprodají do Vánoc, nejspíš je vypiju sám :-) Vánoce přicházejí, naslouchejte šumu! Další nabídku vín z předchozích Skleničkových bedýnek najdete tady a tady, přihlásit se můžete tady (nebo e-mailem).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *