Pár fotek ze čtvrtečního hodnocení soutěže

P1180026 skleničky CS

Kamarád mi nedávno vyčetl, že málo píšu, že jsem na rybách :o) tak dám aspoň pár fotek ze čtvrtečního hodnocení vín soutěže Prague Wine Trophy. Aby to na soutěži klapalo, bylo v akci asi 1200 skleniček Riedlovek. Denně.

P1180010 Štěpán Mlejnek

Čtvrtek, 72 vzorků Cabernetu Sauvignon a předseda poroty Štěpán Mlejnek.

P1180044 Pavel Chrást

Pavel Chrást, moravský someliér a dovozce naturálních vín.

P1180019 Balaštíková

Hannah Balaštíková. Nebudu si stěžovat, že 72 kabernetů za den je dřina, protože jsem kdysi na blogu psal, že podobnou zkušenost hodnotitelům na soutěžích závidím. Ale dřina to je a co ji nejvíc usnadňuje a ozvláštňuje, jsou dobré vztahy mezi porotci.

P1180039 Standa diviš

Standa Diviš, výtvarník a muzikant. Když jsem před dvěma lety poprvé dostal pozvání hodnotit v soutěži, očekával jsem konkurenční atmosféru. K mému překvapení byla diskuse nad víny věcná a vztahy přátelské a nekonkurenční.

P1180053 Zilvar a Edita D

Fotka ze závěrečného setkání s odtajněnými víny, koncentrace držitelů diplomu WSET je vysoká… Nedávno psal o účasti v porotách Daniele Cernilli, a napsal to výstižně. Pozvání do poroty dobré soutěže se nedmítá, je to pocta i radost, navíc se setkám se spoustou vynikajících vín. Zatímco jsme cvičili s taniny a kyselinami kabernetů, jiné dvě pětičlenné poroty hodnotily další odrůdy, kam jsem přihlásil pár vín z Komunitních Bedýnek. Zatím nevím, jak dopadly, ještě týden se budu napjatě těšit na výsledky :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *