Modrý Portugal

P1180982 Titular Red

Titular Tinto Colheita 2012, Caminhos Cruzados

Základní červené víno z prosincových Portugalských bedýnek, směs lokálních (=neznámých :) odrůd Touriga Nacional, Alfrocheiro, Jaen a Tinta Roriz, školená v nerezu. Pěkná temně rudá barva, ve vůni červené ovoce a fialky (=Touriga Nacional). V chuti úplně suché se slušnou kyselinou, švestkově ovocné, v puse zaoblené a z podstaty ne moc ostré, vyvážené a dobře pielné, slušně vyzrálé s rozpadajícími se měkkými taniny v závěru. Díky nim by mohlo ještě nějaký čas vyzrávat, ale je to jen základní víno určené na běžné pití a mělo by se vypít brzy. Modrý Portugal prostě :o)

Pokud jde o téma sponzoringu, zpoplatnit blog nechci a verbovat dárce taky nezačnu :o) i když… po prvních Komunitních Bedýnkách v roce 2009 by schopný účetní asi vyčíslil ztrátu. Velkým varováním pro mě byly první moselské bedýnky, potom jsem si už začal dávat pozor na náklady a prodělek. Díky tomu dnes každý účastník Komunitních Bedýnek přispívá i na provoz Skleničkova blogu, někdy víc a někdy míň. Doufám, že je tahle forma příspěvků pro čtenáře přijatelná. Jestli chcete před vánoci přispět víc, zůstalo mi z portugalských bedýnek několik kartonů základního Titular Tinto 2012 za 150 Kč. Slibuju, že z každé prodané lahve dostane Skleničkův blog aspoň 10%. Podpořte Skleničkův blog!

5 thoughts on “Modrý Portugal

  1. Víno je to odpovídající ceně. Příjemně pitelné, žádná překvapení jsem nezaznamenal. A to je vlastně pochvala :o) Vzhledem k ceně je to určitě sázka na větší jistotu, než česko-moravská produkce v této ceně.

    1. Děkuju za dobrozdání. Ad domácí produkce: však jsem si říkal, že jestli zbylé lahve neprodám do konce roku, nalepím na ně etiketu „Modrý Portugal 2012 Pozdní sběr“ a zvýším cenu :o))) beztak už po několika letech černých dovozů sotvakdo z konzumentů supermarketových vín tuhle odrůdu ještě pozná :-(

  2. Desátek z bedýnky je velmi rafinovaný a nenásilný. Vždyť to je sen pravidelného čtenáře blogu – sdílení vína s blogerem a možnost konfrontování věcí z článku na blogu s vlastním názorem. V tomto ohledu je Skleničkův blog dotažený do konce. Co víc si přát. Navíc čtenář tím platí jen to, o co má skutečně zájem :)

      1. Pokud ti zbylo ze slepé bedýnky ještě pár lahví portugalu od Ševčíka, klidně přelep/dolep nálepky, beru všechny :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *