Křupavý ryzlink z Německa

Myslím, že to je příklad toho, čemu se říká křupavý ryzlink. Ostrá mladá kyselina a malý zbytek cukru, u kterého máte dojem, jako byste zuby drtili krystalky cukru :o) Ale popořádku…

P1260522 RR Ohlenberg Weingart

2014 Bopparder Hamm Ohlenberg Riesling trocken, Florian Weingart

Zlatavá, slušně plná citronově žlutá barva. Jemná citrusovo-květinová vůně (i broskve se najdou), s výraznou harmnonií. Nic přehnaného, jen příjemná vyváženost, v ovoci docela hodně zralé. V chuti už zmiňovaná křupavá kyselina (kvůli které moselští vinaři nasazují na mitlrajnské, že tam mají excesivní kyseliny. Ti jim to oplácí zmínkama o přehnaných zbytkových cukrech, normální špičkování…), zralé ovoce (citrusy, broskve), břidlicová mineralita, která až štípe na špičce jazyka. Slušně dlouhé, parádně čisté, a jestli máte rádi ryzlinky, tomuhle nejde odolat. 11,5% alkoholu, hodně svěží, mladý, ale koncentrovaný až nabušený na několikaletou archivaci.

BLOG P1260370 Mittelrhein

O německém vinařském mini-regionu Mittelrhein čili Střední Porýní jsem tu už napsal pár zmínek, počínaje prvním textem z března 2011 tady. Když jsem tam jel teď v říjnu, prolistoval jsem si napřed největší německou vinařskou autoritu, ročenku Gault & Millau. Moje rok staré vydání hodnotí jednoho vinaře v Mittelrheinu výš, ale mě nejvíc bavily ryzlinky od Weingarta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *